Autoklubid avalikustasid 2017. aasta sügisesed turvatoolide testitulemused

Emmede Klubi
Emmede Klubi 6. november 2017 11:16

Tuntuimad ja hinnatuimad turvavarustuse tarbijatestide teostajad, autoklubid ADAC, ÖAMTC ja Autoliitto avaldasid äsja tänavusügisesed turvahällide ja -toolide testitulemused.

Autoklubide tehtud testide tulemused on populaarseks ja usaldusväärseks allikaks, mille põhjal oma lapsele turvavarustust valida. Kuid miks need teiste riikide autoliitude testid üldse olulised on, kui kõik Euroopas müügil olevad turvatoolid on niikuinii juba läbinud tootjapoolse testimise Euroopa Liidu tunnustatud turvatestide laboris ning saanud EL nõuetele vastavuse sertifikaadi?

MTÜ Laps Turvaliselt Autos nõuandja Anne-Mari Orgla selgitab, et autoklubid on kolmandad, sõltumatud organisatsioonid, kes testivad müügil olevad turvavarustust tarbijana mitte tootjana. Autoklubide kokkupõrketestid viiakse läbi suuremal kiirusel (50-64 km/h), kui Euroopa miinimumstandard nõuab (25-50 km/h), mistõttu testis toimuvad kokkupõrked on realistlikumad. Lisaks nõuetele turvalisuse osas hindavad autoklubid ka turvavarustuse kasutusmugavust, materjale ja ergnonoomilisust - ostuotsust tehes samuti tähtsad aspektid. EL nõuetele vastavuse testide puhul teame vaid, kas toolile väljastati sertifikaat (jõudis müügile), autoklubid aga avalikustavad oma testide tulemused. Tihti saab kokkupõrkeid koguni ise vaadata - kui trükkida YouTube'i sisse vastava turvatooli nimi + crash test.

2017. aasta sügisesed turvatoolide tarbijatestid:

Lisas neile kolmele on Euroopas tunnustatud turvavarustuse testid ka rootslaste Plus test ja inglaste Which? test. Plus testi nõudmised turvavarustusele on nii kõrged, et testi suudavad läbida ainult selg sõidusuunas turvatoolid. Testile peavad tootjad ise oma tooli vabatahtlikult saatma. Need toolid, mis rootslaste Plus testi läbivad, on aga tõenäoliselt turvalisimad autotoolid maailmas. Plus testi 2017. aastaks läbinud toolide nimekirja saab lugeda SIIN. Inglaste Which? test pole eestlaste seas kuigi tuntud, sest tulemuste vaatamise eest tuleb raha välja käia.

 

Kas Sina jälgisid lapsele turvavarustust valides tarbijatestide tulemusi?


20171105111638-75709.jpg

Kommenteerimiseks pead sisse logima Registreeru

Saa rohkem enda lapse arengu kohta teada!

Liiga kiire füüsiline areng

Liiga kiire füüsiline areng

Puudutused on äärmiselt olulised!

Puudutused on äärmiselt olulised!

Intervjuu füsioterapeut Klaudija Hēlu-ga lapse arengu kohta

Intervjuu füsioterapeut Klaudija Hēlu-ga lapse arengu ...

Raseduskalender

Sisesta oma viimase menstruatsiooni kuupäev, et välja selgitada, mitmes rasedusnädal sul hetkel käsil on.
Logi ennast sisse, et raseduskalender salvestada!
Registreeru