Immuunsuse tugevdamine looduslike vahenditega!

Immuunsuse tugevdamine looduslike vahenditega!

15. Apr 2015, 06:00 Emmede Klubi Emmede Klubi

Kevad on salakaval oma soojade päikeseliste ilmade ja rohkete viirustega. Selleks, et talvest väsinud ja räsitud organism suudaks haigustele vastu seista, pakume teile mõned looduslikud vahendid , millega immuunsust turgutada.

  • Aaloemahl! Võta igapäevaselt 1 teelusikatäis aaloemahla ning joo vett peale.
  • Aprikoos! Aprikoosid sisaldavad rohkelt magneesiumi, kaaliumit ja naatriumit, C-vitamiini ja B-rühma vitamiine. Aprikoosidel on kõrge A-provitamiini (beetakaroteeni) sisaldus, mis aitab tugevdada immuunsust, kaitseb rakke ja on nahale kasulik.
  • Astelpaju! Ei oma tähtsust, kas tarbite neid toormahlana, toormoosina või lihtsalt külmutatud marjadega maiustades. Astelpaju on tõhus immuunsuse tugevdaja, lisaks tõstab füüsilist ja vaimset toonust.
  • Ingver! Aitab suurepäraselt võidelda külmetuse, gripi ja palavikuga. Lisaks tugevdab immuunsüsteemi. Selleks, et valmistada külmetusele hävitavalt mõjuv tervistav jook, võta paarisentimeetrine jupp ingverijuurt, lõika tükkideks, keeda neid 1 minut, lase veidi jahtuda, lisa mesi ja värskelt pressitud sidrunimahl. 
  • Karusmarjad! Maitsvad marjad, mis turgutavad immuunsust. Karusmarjad sisaldavad rohkelt C-vitamiini ning tänu sellele aitavad tõsta organismi vastupanuvõimet gripiviirustele. Värsked tikrid võib asendada ka tikrimoosi-või mahlaga.
  • Küüslauk! Lisaks organismi vastupanuvõime tugevdamisele, ergutab küüsaluk ka sugunäärmete tegevust. Immuunsüsteemile mõjuvad tugevdavalt lenduv fütontsiid allitsiin ja mikroelemendid.
  • Leedripuumahl! Alandab palavikku, ajab higistama, põletikuvastane, immuunsust stimuleeriv ja rahustav. Soovitatav kasutada külmetuse, gripi, kopsupõletiku ja bronhiidi korral. Liigset vedelikku väljutava toime tõttu, sobib leedripuumahl suurepäraselt ka kaalualandajatele.
  • Maasikad! Maasikad sisaldavad ohtralt C-vitamiini, rauda ja antioksüdante, mis aitavad vähendada riski haigestuda südame-veresoonkonna haigustesse. Maasikatel on lisaks immuunsüsteemi tugevdav ja põletikuvastane toime.
  • Meliss! Rahvameditsiinis tuntakse seda kui immuunsüsteemi tugevdajat. Melissilehti võib lisada smuutile, värskele mahlale või valmistada nendest teed.
  • Peedimahl! Peedimahla üldtugevdav toime on kasutust leidnud paljude erinevate haiguste ravis. Peedimahlal on ainevahetust kiirendav toime, lisaks kiirendab jääkainete ja mürgiste ainete eritumist organismist. Peedimahl vaigistab valu ja on põletikuvastane. Peedimahl tugevdab maksa, neerude ja sapipõie tööd, lisaks takistab neerukivide tekkimist. Ka immuunsüsteemi tugevdamise eesmärgil on soovitatav juua peedimahla. Ettevaatus peedimahlaga! Päevane norm on 200-400 grammi, raskemate tervisehädade puhul pool liitrit, mis on soovitatav jaotada joogikorrale enne sööki. Selleks, et oma organismi peedimahlaga tasapisi harjutada, võib seda lahjendada veega või porgandimahlaga.

Emmede Klubi