Kas meedikud kipuvad isasid diskrimineerima?

Kas meedikud kipuvad isasid diskrimineerima?

22. Nov 2018, 14:12 Emmede Klubi Emmede Klubi

Muusik Paul Neitsov kirjeldab Facebookis, kuidas erinevad meedikud on korduvalt teinud talle kommentaare, justkui oleks haige lapse eest hoolitsemiseks vaja nimelt ema.

Ta kirjeldab olukorda, mil ta pidi lapsega üksi kodus olles lapsele kiirabi kutsuma. "Kui olin dispetšerile olukorda kähku selgitanud oli tema esimene küsimus: "Aga kus ema on!?". Ma ütlesin, et ema pole praegu kodus- linnas on, sõbrannadega kinos. Kuna olukord tol hetkel tundus tõsisem kui see tegelikult oli, siis sattus dispetšer sellest, et ema pole läheduses natuke murelikuks: "Ahah, issand jumal, pidage vastu. Abi on teel! Millal ema tuleb? Kas ema teab? Te peate emale helistama."

Ka siis, kui kiirabi kohale jõudis, asuti lapse ema otsima ja paluti ta kiiresti kohale kutsuda. Neitsov pidi lapsega neli ööpäeva haiglas veetma. Ta pani kirja mitmeid diskrimineeriva sisuga kommentaare, sealhulgas "Vast ootame ikka ema ära enne kui kreemi määrime lapsele" ja "Kas ema ka tuleb varsti, peaksime lapsele kanüülid paigaldama".

"Kõigepealt tänan kiirabi ja Tartu Ülikooli Kliinikumi personali igakülgse abi eest, aga see, et mul on peenis, ei tee mind automaatselt võimetumaks või oskamatumaks väikelapse eest hoolitsemisel," nendib Neitsov.

Postituse all kinnitavad mitmed kommenteerijad, et on kogenud samasugust diskrimineerimist. Näiteks on uuritud, kas ema puudumisel ei saaks isa asemel lapsega arstil käia kasvõi vanaema või tädi. Lapsega haiglas viibivale isale on öeldud ka, et isa võiks ikka leiba lauale tuua, mis ta siin passib. Ühel puhul on isal suisa keelatud ema asemel beebiga haiglasse jääda.

 

Kas Sinu pere on kogenud olukordi, kus isa on peetud vähemsobivaks lapsevanemaks pelgalt sellepärast, et ta pole ema?