Meisterda väikelapsega lihtne lihavõttekaart

Emmede Klubi
Emmede Klubi 14. aprill 2017 13:30

Juba homme on käes suur reede ja nädalavahetusel ootavadki ees lihavõtted. Lastele meeldivad munadepühad väga, sest tavaliselt kaasneb sellega meisterdamine üheskoos emme ja issiga - kas siis traditsiooniliselt mune värvides või midagi muud toredat oma kätega valmistades. Seepärast jagame teiega täna veel üht toredat meisterdamisideed, mis on sobilik ettevõtmine väikelapsega: munamotiiviga lihavõtteteemaline kaart. 

Vaja läheb: valget joonistuspaberit, liimi (sõltuvalt lapsest ja liimist ka pintslit), tavalisi värvilisi, scrapbookinguks mõeldud või muusuguseid kirjusid pabereid, kääre.

20160324123556-71254.jpg

Alustuseks murra kokku üks A4 suuruses joonistuspaber ja joonista selle välimisele küljele muna. Seejärel lõika munamotiiv kaardi esiküljest välja ning joonista piirjoonte järgi samasugune munakuju ka kaardi sisse.

Siis vali välja meelepäraseid värvilisi pabereid (näiteks lihavõtteteemalistes värvides!) ja lõika paberist piisavalt palju ribasid, et kogu munakujund nendega katta. 

Nüüd voldi kaart nii ümber, et kaardi sisemine külg munakujundiga jääks peale poole. Nii ei jää kaardi esikülg lapsele kleepimise käigus ette!

Anna lapsele kätte liimipulk ja lase tal munakujund liimiga kokku määrida või pane ise natuke vedelat liimi munakujundi keskele ja lase lapsel see pintsliga laiali määrida.

Siis anna lapsele kätte kõik värvilised ribad ja lase tal neid ta enda eelistuste järgi paberile seada. Esimese ribaga saad lapsele ise ette näidata, kuidas talitada. 

20160324124126-59243.jpg

20160324124218-10330.jpg

Kui muna kaetud, lõika ise ribad külgedelt natukene lühemaks, et nad üle paberi äärte ei turritaks. Aida lapsel ribasid liimiga siit-sealt kohendada ning voltige koos auguga külg uuesti ette. Lisage kaardi sisemisele küljele mõned liimitilgad ja kleepige kaardipooled kokku.

20160324124410-41737.jpg

Lihtne, aga vahva ja ilus lihavõttekaart ongi valmis!

(Allikas: Käsitööprojekt koos juhendi ja piltidega pärineb Briti blogist Lifeaccordingtob.com)


Mida ja kuidas oled Sina lastega munadepühade puhul koos meisterdanud?

Kommenteerimiseks pead sisse logima Registreeru
Madiken, Emmede Klubi toimetus 28. märts 2016 11:42

Meie tegime seda! See oli esimene liimimisprojekt 1,5-aastasele. Ega ta väga enesekindel ei olnud, muudkui kaebles "Ei ssaaaa", kui esimese sõrmeliigutusega ei õnnestunud. Kokkuvõttes tuli aga täitsa vahva kaart. Kuna meil mingeid värvilisi pabereid jms ei olnud, siis rebisime hoopis vanadest ajakirjadest värvilised tükid. Rebida lasin ka lapsel, ise lõikamise asemel. Aitäh, Britt!

Saa rohkem enda lapse arengu kohta teada!

Liiga kiire füüsiline areng

Liiga kiire füüsiline areng

Puudutused on äärmiselt olulised!

Puudutused on äärmiselt olulised!

Intervjuu füsioterapeut Klaudija Hēlu-ga lapse arengu kohta

Intervjuu füsioterapeut Klaudija Hēlu-ga lapse arengu ...

Raseduskalender

Sisesta oma viimase menstruatsiooni kuupäev, et välja selgitada, mitmes rasedusnädal sul hetkel käsil on.
Logi ennast sisse, et raseduskalender salvestada!
Registreeru