Perearst: Külmetushaiguse vastu aitab puhkus, rohud jäta apteeki

Perearst: Külmetushaiguse vastu aitab puhkus, rohud jäta apteeki

14. Jan 2016, 14:49 Emmede Klubi Emmede Klubi

Kui nina on juba vesine, kurk valus, palavik tõusnud ja köha ei lase öösel magada, on loodusraviks hilja ning apteegikraamist pole samuti kasu, rääkis perearst Anneli Talvik eile ETV saates Terevisioon.

Loodusravi ei toimi nii, et kui ühe korra aastas jääd haigeks, siis sööd kolm päeva jõhvikaid ja sibulaid. Siis need enam ei aita. Tervislikult ja õigesti tuleks süüa iga päev, et mitte haigeks jääda.

Tundes esimest kriipimist kurgus, külma sõrmedes-varvastes või väsimust, on õige aeg teha jalavanni, soendada käsi-jalgu kuuma vee all, süüa jõhvikaid, mett, sibulat, juua sooja pärnaõieteed või muud, mis ajab higistama, ning minna magama. Siis on loodusravist kasu - tervis on küll paar päeva pisut nõrgem, kuid taastub siiski kiirelt.

Kuid kui haigeks on juba jäädud, viirus on kehas sees, on rong läinud. Loodusravimitega pole siis enam midagi teha. Siis tuleb hästi palju juua, puhata, magada.

Ka apteegist ei soovita perearst viirushaigusse nakatunul enam midagi osta. Võib ju raha raisata ja sümptomeid korraks matta, näiteks ninapritsiga kinnine nina korraks lahti saada, aga viirust need tooted ei ravi, vaid teevad meile hoopis karuteene, sest ajutine energiasüst kurnab puhkust vajavat keha. Viirushaigus möödub puhates iseenesest umbes nädalaga.

Kuula tervet saatelõiku Anneli Talvikuga SIIN!

 

Kuidas talitatakse Sinu peres n-ö külmetushaiguste korral?