Tragöödia Soomes: isa tappis oma kolmeaastase lapse

Emmede Klubi
Emmede Klubi 14. november 2017 19:48

Soomes, Porvoo väikelinnas leidis eile hommikul aset erakordselt traagiline juhtum – isa pussitas surnuks oma enda kolmeaastase tütre, vahendab Õhtuleht

Teadmata põhjusel hakkas oma kolmeaastase tütre eile varahommikul Lyseonpuisto mänguväljakule viinud isa lapse kallal vägivallatsema. Asi päädis pussitamisega. Pealtnägijad kutsusid politsei, kes jõudis kohale kümne minutiga. Isa vahistati, laps viidi kopteriga haiglasse, kus ta suri.

Tänaseks on selge, et mõrvaga kulmineerus pikalt vindunud peretüli. Lapsetapja on 40. eluaastastes mees. Ta pärit Kariibi meres asuvalt Martinique saarelt, mis on Prantsusmaa ülemerepiirkond. 2008. aastal tutvus ta Pariisis soomlannaga ning kolis 2011. aastal Soome. Kolm aastat hiljem sündis paaril tütar. Suhe lõppes 2016. aasta algul.

Kuna mees keeldus naise korterist lahkuma, otsis naine abi kohtust, ning tänavu veebruaris tõsteti mees vastu tahtmist välja. Tülialdis ja tütre elu täielikult kontrollida sooviv mees on lapse ema loata kodust ära viinud oma tosin korda. Juunis jäi tütar kauemaks kadunuks. Selgus, et isa oli teinud ema teadmata tütrele Prantsuse passi ja viis ta kuueks nädalaks oma sünnikohta Martinique saarele. Hirmunud ema on ennast koos lapsega ka turvakodus varjanud. Meedia andmeil on meest ka varem vägivallatsemise eest karistatud.

Juba augustis soovitas vägivaldse mehe lihane vend naisel korteri lukud ära vahetada. Naine taotles kohtult lähenemiskeeldu, selle kohtuasja menetlus pidi algama alles tuleval esmaspäeval.

Septembris otsustas aga kohus, et tütre ainuhooldaja on ema. Isale niisugune otsus ei meeldinud. Naine rääkis kohtus, et eksmees oli ähvardanud, et kui kohus langetab talle mitte meelepärase otsuse, siis tapab ta nii enda, lapse kui ka naise. Mees aga eitas naise väidet ning kohus ei võtnud tapmisähvardust arvesse.

Eile hommikul võttiski mees lapse taas ilma ema loata kodust kaasa, viis mänguväljakule ja tappis.

Kommenteerimiseks pead sisse logima Registreeru

Saa rohkem enda lapse arengu kohta teada!

Liiga kiire füüsiline areng

Liiga kiire füüsiline areng

Puudutused on äärmiselt olulised!

Puudutused on äärmiselt olulised!

Intervjuu füsioterapeut Klaudija Hēlu-ga lapse arengu kohta

Intervjuu füsioterapeut Klaudija Hēlu-ga lapse arengu ...

Raseduskalender

Sisesta oma viimase menstruatsiooni kuupäev, et välja selgitada, mitmes rasedusnädal sul hetkel käsil on.
Logi ennast sisse, et raseduskalender salvestada!
Registreeru