Elagu puhtus ja vesi!

Elagu puhtus ja vesi!

03. Mar 2013, 00:00 Emmede Klubi Emmede Klubi

Mäletad, kuidas meile lapsepõlves õpetati, et puhtuse hoidmine on parim ennetus haiguste vastu? See soovitus kehtib terve elu. Juba beebisid õpetatakse vett armastama.

Esimestel eluaastatel on vanematel lapse vannitamisega seoses palju küsimusi. Peamistest tingimustest, mida järgida tuleks, räägivad perearst ja dermatoloog Džuljeta Ulmane, lastearst Larisa Zaharova ja Jurmala haigla vastsündinute arst Dina Krūze.
 

Esimesed elukuud.
 

Beebi esimestel elukuudel küsivad vanemad tihti: kuidas beebit vannitada? Kas seda peaks tegema iga päev? Kas iga kord peaks kasutama ka pesuvahendeid?
 

Arstide arvamused vannitamise sageduse kohta on väga erinevad, aga kõik sõltub sellest, kuidas laps ennast tunneb. Alguses soovitatakse beebit vannitada iga päev. Usutakse, et vesi rahustab ja aitab lapsel lõõgastuda. Vann võib ka koolikute vastu aidata.

Vannitamine toetab ka beebi arengut. See aitab lihastoonustega seoses ja omab lapsele rahustavad ja positiivset mõju. Vannitamine on ka beebi nahale kasulik.

Regulaarne vannitamine on esimestel elukuudel väga tähtis ka ühtlase reziimi tekitamise pärast - sel ajal võiks beebit vannitada iga päev. Pesuvahendit võiks kasutada siiski vaid kord nädalas.

Kui lapse juuksed on pikad, võib neid pesta spetsiaalse beebi shampooniga, kui aga lühemad, võib nende puhul kasutada sama pesuvahendit, millega ka ülejäänud keha pestakse.

Samas, dermatoloog Džuljeta Ulmane arvab, et beebit võiks seebiga pesta iga õhtu. Seepi võib asendada ka nõrga saialille või kummeli teega.
 

Peale esimest eluaastat.
 

Pärast esimest eluaastat sõltub pesemise sagedus lapse aktiivsusest. Kui laps on aktiivsem ja liigub rohkem, on teda vaja ka tihedamini pesta -seda eriti suvekuudel.
 

Vanematele lastele meeldib vannis mängida - pange talle vette paate, kalu ja muid mänge.

Vanemana võib lapse pea loputamine keeruline olla, sest ta võib sellest keelduda. 

Peaaegu iga lapse puhul tuleb ette hetk, kui ta ei taha juukseid pesta. Kui talle on pesuvahend kunagi silma või suhu sattunud, ta mäletab seda. Mõnikord kardab laps lihtsalt vett ja ei lase oma juukseid loputada, aga mõnikord on see ka lihtsalt jonn - ma ei taha ja kõik!
 

Mis aitaks?

  • Peske juuksed harvemini
  • Lase lapsel sama pesuvahendiga ka oma nukku pesta.
  • Muud keskkonda ja tingimusi - tee juuste pesemine lõbusamaks, lisage vannivahtu ja tehke pesugeeliga naljakaid soenguid.
     

Pesuvahendid beebi õrnale nahale:
 

Poeriiulid on täis erinevaid beebi pesuvahendeid. Kuidas teha õige valik?

 

Dermatoloog Džuljeta Ulmane ütleb, et Euroopa Liidus müüdavad tooted on läbinud kõik vajalikud testid ja ei põhjusta lapse nahale mingit kahju. Lapsevanem peaks lisaks tähelepanu pöörama toote koositososade suhtes - need võiks olla võimalikult looduslikud.

Kummel ei põhjusta peaaegu kunagi allergilist reaktsiooni. Kummeli ekstrakt aitab leevendada nahakahjustusi, arme. See rahustab nahka ja omab põletikuvastast toimet.

 
Saialille ekstrakt stimuleerib uute naharakkude teket ja omab rahustavat toimet ( juhul, kui nahk on tundlik või põletikuline).

 

Leia oma beebile sobiv pesuvahend!

 

Emmede Klubi