Kas imetamise ajal tohib võtta ibuprofeeni?

Emmede Klubi
Emmede Klubi 2. märts 2018 14:08

Kui raseduse ajal tuleb ibuprofeenist hoiduda, siis imetades on see ravim lubatud, kinnitab Emmede Klubi ämmaemand Maret Voites.

Raseduse ajal peab ema üldjuhul leppima asjaoluga, et aitab see või mitte - valu vaigistamiseks võib kasutada ainult paratsetamooli (kuni 1000 mg korraga).

Imetamise ajal võib aga valu korral julgemalt võtta ka ibuprofeeni. "Kuna uuringud on näidanud, et ibuprofeeni eritub rinnapiima võrdlemisi vähe ning selle kasutamine on ohutu ka imikutel, siis on ibuprofeen valuvaigistina sobiv ravim ka imetamise ajal," ütleb ämmaemand Voites. Sel teemal tehtud uuringutega saab inglise keeles tutvuda SIIN

Võta korraga üks tablett - 400 mg.

Imetamise ajal võib pea valutada seoses uue elurütmiga - ööuned on lühikesed ja katkendlikud, keha aga tahaks raskest raseduse ja sünnituse kogemusest puhata. Joo palju vett (imetamise ajal vajab keha veelgi enam vedelikku kui muidu), võta ilmtingimata aega regulaarselt söömiseks, maga päeval koos titaga või saada tita mõne pereliikmega õue jalutama ja tee lõunauinak, palun lähedastelt silitavat peamassaaži ja aega, et rahulikult mõnusa sooja duši all käia, soovitab Voites.


Kas Sina olid imetamise ajal kimpus peavaludega?


Kui Sul on mõni küsimus lapseootuse või beebi kasvatamise kohta, millele sooviksid spetsialistilt vastust, siis kirjuta julgelt - meie ämmaemand Maret Voites vastab!

20170918135644-50157.jpg

Kommenteerimiseks pead sisse logima Registreeru

Saa rohkem enda lapse arengu kohta teada!

Liiga kiire füüsiline areng

Liiga kiire füüsiline areng

Puudutused on äärmiselt olulised!

Puudutused on äärmiselt olulised!

Intervjuu füsioterapeut Klaudija Hēlu-ga lapse arengu kohta

Intervjuu füsioterapeut Klaudija Hēlu-ga lapse arengu ...

Raseduskalender

Sisesta oma viimase menstruatsiooni kuupäev, et välja selgitada, mitmes rasedusnädal sul hetkel käsil on.
Logi ennast sisse, et raseduskalender salvestada!
Registreeru