Kõhuli olemise olulisus

Kõhuli olemise olulisus

05. Mar 2014, 00:00 Emmede Klubi Emmede Klubi

Kui su beebi lamab kõhuli ja harjutab oma pea tõstmist, valmistub ta maailma iseseisvalt avastamiseks. Kõhuli olemine aitab lapse seljal tugevamaks muutuda. Sama toimub ka käte, jalgade ja kaelaga. See aitab beebi arengule kaasa ja tulevikus õpib ta tänu sellele keerama ja istuma. 

Kõhuli olemine aitab ära hoida ka seda, et beebi juustesse tekiks kuklale kiilakas laik. See on väga levinud, sest vanemad panevad beebi nagunii selili magama, sest beebit ei soovitata hällisurma sündroomi vältimiseks kõhuli magama panna, kirjutab Fit Pregnancy.

Ära ole üllatunud kui su beebi selle peale toriseb. Paljud beebid ei armasta esialgu kõhuli olla kuid aja jooksul muutub see tema jaoks mugavamaks - tema kõht ei ole enam nii punnis ja tema selg on tugevam. Selleks, et pead üles tõsta, on vaja vaeva näha ja see ei ole alati lõbus. See on tema jaoks trenn!

Alusta tasapisi beebi kõhuli panemist kui ta on 2-nädalane. Alguses võib see olla kõigest 30 minutit. Kui su beebi nutab või oma pea maha paneb, proovi hiljem uuesti. Umbes 2-kuuselt võiks need katsed olla umbes 5-minuti pikkused. Beebi kasvades võiks see aeg olla vähemalt 15 minutit päeval. Sel ajal julgusta teda pikemini mängima. Laps õpib umbes pooleaastasena ise kõhuli keerama ja mängima. 

1. Ole temaga samal kõrgusel

Ole tema silmapiiril ja -kõrgusel. Räägi ja mängi temaga. 

2. Ole meelelahutaja

3. Toeta teda

Aseta tema kaenla alla kokkurullitud rätik, et teda toetada. 

4. Muuda see igapäeva rutiini osaks

Unustad selle pidevalt ära? Ürita beebit kasvõi veidi peale igat mähkimist kõhuli panna.