VIDEO! Beebi sinu käte vahel: Beebi arengu toetamine

Emmede Klubi
Emmede Klubi 17. mai 2017 09:24

Mida head saavad lapsevanemad teha oma lapse arengu toetamiseks kasutades üksnes puudutusi?

Füsioterapeut Aljona Säilev soovitab lapsevanematel igapäevatoimetuste nagu riietamise ja mähkmete vahetamise ajal jooksvalt last sageli sülle võtta, paitada ja silitada. Last teadlikult teatud suunades silitades saab lapsevanem kaasa aidata lapse neuroloogilisele arengule. 

„Kõige lihtsam ja toredam paitamise viis on silitada last kuklast tuharateni 14 korda järjest. Hästi sellise pehme lõdva käega. Võib palja naha peal, võib läbi riietuse, see pole oluline, aga lihtsalt 14 korda järjest,“ annab Säilev nõu.

Teise variandina soovitab füsioterapeut kasutada ära inimestele omast, loomulikku naharefleksi. „Kuna nahk on nii tundlik ja tal on otsene seos närvisüsteemiga, siis vastukarva paitades me toniseerime nahka ja läbi selle ka lihaseid. Kui paitame sama piirkonda, aga mööda karvu, siis me lõdvestame nii närvisüsteemi kui ka lihaseid antud piirkonnas,“ räägib Säilev.

Mida kindlasti ei tohiks teha?

Füsioterapeut palub lapsevanematel hoiduda oma lapse käsi ja jalgu jõuga painutamast, kuna see on ohtlik ja võib tekitada lapsele kahju. Samuti soovitab ta vältida tarbetut kiirustamist. „Mähku vahetamise aeg ja riietamine on kvaliteetaeg, mida me saame kasutada lapsega suhtlemiseks ja siin tõesti ei maksa kiirustada,“ ütleb Säilev. 

Kommenteerimiseks pead sisse logima Registreeru

Saa rohkem enda lapse arengu kohta teada!

Liiga kiire füüsiline areng

Liiga kiire füüsiline areng

Puudutused on äärmiselt olulised!

Puudutused on äärmiselt olulised!

Intervjuu füsioterapeut Klaudija Hēlu-ga lapse arengu kohta

Intervjuu füsioterapeut Klaudija Hēlu-ga lapse arengu ...

Raseduskalender

Sisesta oma viimase menstruatsiooni kuupäev, et välja selgitada, mitmes rasedusnädal sul hetkel käsil on.
Logi ennast sisse, et raseduskalender salvestada!
Registreeru