VIDEO! Beebi sinu käte vahel: Kuidas hoida oma last?

Huggies®
Huggies® 16. november 2018 16:08

Kui beebi sünnib, on kõik tema jaoks uus. Ta alles harjub oma uue elukeskkonnaga. Vastsündinu jaoks on eluliselt tähtis, et ta oleks oma emale väga lähedal. Kuna beebi tundub esimestel elupäevadel väga habras, muretsevad lapsevanemad sageli, kuidas oma beebit hoida – äkki ma teen sulle haiget?

Laste füsioterapeut soovitab, kuidas oma beebit kõige paremini süles hoida nii, et see ei kahjustaks beebi arengut ning oleks talle turvaline

Paarinädalase beebi kael on väga tundlik ja kaitsetu. Beebi ei oska ise oma pead veel hoida, seega on beebi õigesti süles hoidmine väga oluline. Hoia meeles – alguses ei tõsta me teda lihtsalt üles, vaid keerame teda õrnalt. Hoia tema õlga ühe käega ja tema pead teisega. Ära katsu ta kaela, kuna tema kaelalihased on väga nõrgad. Nüüd keera ta õrnalt küljele ning alles siis keera ta oma kätele ja hoia teda horisontaalselt.

Esimestel kuudel ära tõsta teda vertikaalselt, sest see avaldab tema selgroole liigselt survet. Teine beebide jaoks väga tundlik piirkond asub kaenla all – me ei tõsta ega hoia teda kaenla alt. Lisaks ära aseta beebit hoides oma pöidlaid talle kaenla alla.  Kui me hoiame teda oma käte vahel, peab üks käsi olema jalgade vahel ja teine üle tema rinna. Mõlemad tema käed peavad olema eespool. Nii tunneb beebi end sinu käte vahel turvaliselt.

Aseta beebi samamoodi maha. Ettevaatlikult aseta ta küljele, hoia samal ajal pead ja seejärel pane ta täielikult pikali. Tee seda aeglaselt. 

Iga päev tegutseme me palju – riietame ja vahetame mähkmeid, seega on beebi õigesti hoidmine väga oluline, kuna beebi kasvab ja areneb meie käte vahel. Meie toetame lugupidavat suhtumist.

Kommenteerimiseks pead sisse logima Registreeru

Saa rohkem enda lapse arengu kohta teada!

Liiga kiire füüsiline areng

Liiga kiire füüsiline areng

Puudutused on äärmiselt olulised!

Puudutused on äärmiselt olulised!

Intervjuu füsioterapeut Klaudija Hēlu-ga lapse arengu kohta

Intervjuu füsioterapeut Klaudija Hēlu-ga lapse arengu ...

Raseduskalender

Sisesta oma viimase menstruatsiooni kuupäev, et välja selgitada, mitmes rasedusnädal sul hetkel käsil on.
Logi ennast sisse, et raseduskalender salvestada!
Registreeru