VIDEO! Beebiminutid: Beebi krooksutamine

Emmede Klubi
Emmede Klubi 30. november 2016 14:36

Täna on meie videotoimetajal Mirjamil külas Emmede Klubi blogija Andra koos oma kuuvanuse tütre Mia Liisiga. Andra vajab nimelt natukene nõu ja abi, kuidas Mia Liisi krooksusid paremini kätte saada. Vajaliku nõu andmiseks on Mirjam külla kutsunud ka ämmaemand Liis Raagi:

Krooksutamise võtted

Beebi krooksutamise juures on oluline leida õige asend.

„Kui rääkida senditest, kuidas last sülle võtta krooksutamise ajaks, siis klassika on see, et laps tõstetakse püstisena enda õlale, kas allpoole, et pea jääb rinna peale või siis täitsa õla peale,“ juhendab ämmaemand.

Kuigi Andrale on lapse õla peal krooksutamine juba tuttav, näitab ämmaemand kõik võimalikud võtted talle korra veel ette. (Vaata videost!)

Kui klassikaline õla peal krooksutamise asend toimib kõige paremini, kui beebit hoidev täiskasvanu seisab püsti, siis üheks alternatiiviks on krooksutada beebit istudes.

Kuidas aru saada, et beebit vaevab krooks?

Andra kurdab, et vahel kipub Mia Liis pärast söömist pusserdama ning tal on raske aru saada, mis teda parasjagu täpselt vaevab.

Ämmaemand selgitab, et päris täpselt seda selgeks teha ei saagi, mis beebit parasjagu vaevab. Küll aga annab ämmaemand nõu, mida võiks sellisel juhul proovida, kui beebi söömise ajal rahutuks muutub. „Kui ta hakkab söömise ajal vahepeal rahutuks muutuma, siis krooksutamine ei pea jääma söötmiskorra lõppu. Kui on pikem söögikord, siis võib seda teha ka söögikorra vahepeal,“ juhendab Raag.

Millest oleneb, kas krooks tuleb või mitte?

Vahel võib juhtuda, et beebi küll sõi, aga krooksu ei tulegi. Kas krooks tuleb või mitte, oleneb sellest, kui efektiivselt laps on söönud ehk kui palju õhku ta on söömise ajal neelanud ning kas see jääb teda segama või mitte.

Kas krooksutama peaks pärast iga söögikorda?

Ämmaemand selgitab, et krooksutamisel ei ole reegleid ning tuleb tegutseda vastavalt lapse vajadusele. „Esiteks tuleks vaadata, kuidas ta sööb  ja mis veelgi olulisem, kuidas ta tunneb ennast peale söömist, kas teda jääb miski segama või mitte,“ selgitab ta. Kui laps pärast söömist magab magusalt edasi, siis ei näe ämmaemand põhjust ega vajadust, miks peaks last sülle võtma ja krooksu hakkama ootama. Seda eriti just öösel.

Kõige olulisem on beebi imemisvõte. Kui aga beebi kipub olenemata õigest imemisvõttest sageli õhku neelama, siis võib abi olla ka selliste imetamisasendite proovimisest, kus laps ei ole täiesti horisontaalasendis, vaid on natuke ülakehast tõstetud.

Kommenteerimiseks pead sisse logima Registreeru

Fotonõuanded

Õpetus: Kuidas lisada artiklit/fotoblogi/videot Emmede Klubi lehele?

Õpetus: Kuidas lisada artiklit/fotoblogi/videot Emmede Klubi ...

FOTO: Sünnituspoosid avanemise ja väljutuse perioodil koos füsioterapeut Claudia Helu-ga!

FOTO: Sünnituspoosid avanemise ja väljutuse perioodil ...

FOTOÕPETUS: kuidas kodus õigesti lapse kehatemperatuuri alandada?

FOTOÕPETUS: kuidas kodus õigesti lapse kehatemperatuuri ...

FOTO: Asendid imetamiseks

FOTO: Asendid imetamiseks

FOTO: Esimesed arendavad mänguasjad

FOTO: Esimesed arendavad mänguasjad

FOTO: Kuidas beebit krooksutada?

FOTO: Kuidas beebit krooksutada?

FOTO: Ära keela, vaid õpeta!

FOTO: Ära keela, vaid õpeta!

FOTO: Lapse arengu toetamiseks pane ta põrandale!

FOTO: Lapse arengu toetamiseks pane ta ...

Raseduskalender

Sisesta oma viimase menstruatsiooni kuupäev, et välja selgitada, mitmes rasedusnädal sul hetkel käsil on.
Logi ennast sisse, et raseduskalender salvestada!
Registreeru