Andra pereblogi: Adenoidide operatsioonist

Andra, Emmede Klubi blogija
Andra, Emmede Klubi blogija 7. märts 2017 11:48

Nii nagu 2016. aastat kokkuvõtvas postituses mainitud sai, siis viienda jaanuari hommikul seadsime me oma sammud Fertilitase haiglasse Viimsis, kus Carli ootas ees adenoidide operatsioon. 

Algne plaan oli selline, et minu ema jäi Liisuga kõrvalasuvasse hotelli kokkuleppega, et kui preili ärkab ja süüa nõuab, siis ema helistab mulle ja mina tõttan piimabaariga kohale. Mina, Janar ja Carl asusime haigla poole teele. Kohal pidime me olema kell 8.30, laps söömata-joomata. See joomata oleks tekitas esialgu pisut hirmu, sest suurenenud adenoidide tõttu oli Carlil tihti öösiti joogijanu. Õnneks möödus öö rahulikult ja hommikul oli ta ka liiga unine, et midagi nõuda.

Jõudsime heatujulisena haiglasse ja hakkasime ootama, et saaksime vastuvõtuõe juurde läbivaatusele. Ma kahtlesin viimase hetkeni, kas nad meid opile üldse lubavad. Pisut enne operatsiooni jäi Carl jälle haigeks. Olen kuulnud, et adenoidide lõikuseks peab laps täiesti terve olema. Õnneks andis aga arst rohelise tule, sest palavikku polnud ja nohu-köha äge faas oli ka möödas. 

Siis tuli otsustada, kumb meist Carliga kaasa läheb. Raske südamega võtsime vastu otsuse, et lapsega haiglasse sisse kirjutatakse Janar. Mina oleksin pidanud Carli juurest vahepeal ära jooksma, et Liisut imetada. Tõsi, raske oli see otsusus pigem minu kui Janari või Carli jaoks!

Edasi läksid nad palatisse. Kuna Carl oli selle päeva kõige pisem patsient, võeti ta ette esimesena. Janar kutsuti koos Carliga operatsioonituppa kaasa, kus ta sai väikest härrat süles hoida, kuni ta magama jäi. Alles siis tõsteti laps lauale, kus hakati paigaldama kanüüli ja tehti muid ettevalmistusi operatsiooniks. 

Küsisin Janarilt, mis tunded teda sellel hetkel valdasid? Ta ütles, et personali suhtumine oli super. Nagu lubatud oli, käitus arst lapsega tõesti nagu oma lapsega. Pisut õõvastav oli olnud vaadata, kuidas laps lauale liikumatuna maha jäi. 

Siis helistas Janar mulle ja andis teada, et laps on opil. Kui ma enne arvasin, et olin suutnud ennast täielikult maha rahustada ja minus ei olnud enam kübetki hirmu, siis selle kõne järel hakkasid mul pisarad iseenesest voolama. Õnneks andis Janar juba kümme minutit hiljem teada, et arst käib rõõmsa näoga koridori peal ringi - järelikult operatsioon läbi ja kõik hästi. 

Mõned minutid hiljem juhatatigi Janar intensiivravipalatisse, kus tuduv poja ees ootas. Tasapisi hakati Carli äratama. Eelnevalt oli Janarit hoiatatud, et lapsed võivad pärast narkoosist ärkamist olla agressiivsed ja mõningatel juhtudel oma vanemaid mitte ära tunda. Õnneks oli Carl ainult pisut pahur ja unesegane. Magas pisut aega veel edasi, aga selleks ajaks kui ta tavapalatisse viidi ning ta mänguasjanurka nägi, poolnud operatsioonist enam justkui jälgegi. Tavapalatisse võisin ka mina minna. Sisse astudes kalpsas mulle vastu rõõmus Carl, kes hakkas agaralt kõiki mänguasju tutvustama. 

20170306104929-56080.jpg

Haiglas suutis Carl kõikide arstide-õdede südamesse pugeda. Kui igale lapsele oli pärast operatsiooni ette nähtud üks jäätis, siis Carlile pakuti jäätist iga kord, kui mõni uus laps peale oppi palatisse toodi. No muidugi võttis ta need kõik rõõmsasti vastu!

20170306104949-79844.jpg

Kaks tunnikest veetsime kolmekesi palatis aega. Siis hakkas Liisu näljaseks muutuma ja ma tõttasin tagasi tema juurde. Poisid jäid omavahel asjatama ja arsti luba ootama, et koju minna. Umbes kell kolm see luba ka anti. Mälestuseks kõigest toimunust vaid väike täpp kohas, kus kanüül oli. Meil läks nii hästi, et Carlil ei tekkinud opijärgselt ka palavikku. 

Kuu möödudes käisime järelkontrollis. Enamasti on järelkontroll vajalik ainult siis, kui tekivad mingid kaebused. Kuna aga Carlil torgati läbi ka kõrvad, et liigne vedelik kõrvast välja lasta, kutsuti meid igaks juhuks tagasi. Seal selgus, et kõik on kenasti korras. Vedelik ei ole tagasi tekkinud ning kuulmine on taastunud. 

Tänaseks oskan aga öelda, et täielikult tehtud operatsioon meid haigustest ei päästnud. Paraku jäi Carl nädalake tagasi nohuseks. Küll aga möödus haigus sellel korral juba palju kergemalt. Tavalise 40-kraadise palaviku asemel oli vaid väike 37,8 nohupalavik, mis püsis umbes päeva. Seega areng on siiski märgatav - nii kaua järjest ei ole Carl juba ammu terve püsinud. Ka tema kõne on nüüd suure hooga arenema hakanud. Nädalas kaks uut sõna on muutunud täiesti tavaliseks. 

Seega soovitan kindlasti kõikidel vanematel, kes kahtlevad, kas minna adenoidide lõikusele või mitte, see pigem ära teha. See on tõesti lihtne protseduur, aga lapsel on pärast seda kindlasti parem olla. Esimene öö pärast operatsiooni pidin ma näiteks kontrollimas käima, kas Carl ikka hinga, sest ta ei norska enam :)

Lisaks sooviksin kogu südamest tänada Dr. Viktor Solovjovi, kes operatsiooni läbi viis, ning kogu Viimsi Fertilitase personali, kes meiega sellel päeval tegelesid. Suhtumine ja professionaalsus on makstud raha täielikult väärt. Kui peaksime ka Liisuga ühel päeval sellise tee läbi käima, siis meie kindlaks valikuks saab olema taaskord just Fertilitas. 
Aitäh Teile, et teete oma tööd südamega!

Järgmise korrani armsad!Kõiki Andra blogisissekandeid Emmede Klubis saad lugeda SIIN!


Kommenteerimiseks pead sisse logima Registreeru
KatlinP 8. märts 2017 09:35

Nii nagu ikka, on mündil kaks külge. Meie perel oli sellele täpselt vastupidine kogemus. Lapsel oli aasta jooksul ca 5-6 kõriturset seega oli kibekiirelt vaja opile. Saimegi. Küll teises linnas, aga saime. Läksin haiglasse hinges rahu. Ma teadsin, et tegemist on teiste opidega võrreldes täiesti tühise ja lihtsa protseduuriga. Arvasin, et suts sisse ja suts välja. Lapse enda vaprus oli ka imestamapanev. Viidi op'i tuppa, istusime maha, laps minu süles, narkoos. See moment oli kõhe, väga kõhe, näha oma last "süldina", teadvusetult ja võõraid käsi teda minu sülest ära krabamas. Sellele mõeldes tulevad tänagi külmavärinad peale. Kuigi ma ju teadsin, et asi nii käibki ja temaga on kõik korras, siis ega sellisel hetkel süda ja mõistus eriti koostööd tee. Op kestis oodatust kauem ning järsku tuli üks õdedest joostes minu juurde: "Tulge ruttu!" Laps oli ärganud ja tal tekkis hüsteeria. Ta viskas end voodis igas suunas siia-sinna kartmata, et alla kukub. Ta karjus arusaamatuid sõnu, möirgas, hõikas mind. Tema voodi ümber seisid 4-5 arsti, kes tagasid selle, et ta pea ees voodist alla või vastu voodi peatset ei hüppa. Jõudsin lapse juurde, ta ei lasknud end kallistada, ta ei rahunenud maha, karjus ikka minu järele - ta ei tundnud mind ära. See kestis.. ma isegi ei tea kui kaua, sest sellist last ei ole mina IIAL näinud ning kogu hüsteerias tundus see aeg ilmatu pikk. Eks tegelikult kulus ca 20 min, kui suutsin laulmise ja silitamisega lapse maha rahustada. Lisaks hüsteeriale oli lapsel tekkinud allergiline reaktsioon narkoosile ning selle tulemusel kõriturse ja -spasm, mis ei lasknud tal korralikult hingata. Kahjuks ei saanud seda kuidagi ka leevendada, sest maskist juttu tehes sattus laps taas hüsteeriasse. Ei jäänud muud üle, kui mõned tunnid oodata ja loota turse loomulikku tagasitõmbumist. Ka arstid olid segaduses ja ehmunud. Anestesioloog käis iga paari minuti tagant kontrollimas, kas kõik on korras, sest turse oli endiselt suur ning lapse hingamine oli haukuv ja äkiline. Pärast 3-4 tunnist lõunaund oli ta ärgates tagasi täie mõistuse juures. Veidikene oli kuulda veel turset, kuid peamiselt piinas meie last vaid hirmus nälg.
Ma ei ole kunagi kuulnud, et adenoidi op kellelgi nii raskelt kulgeks, seepärast läksime ka meie sinna külma rahuga.
Ma ei kirjutanud seda kindlasti kellegi hirmutamiseks. Ma ei kahetse, et lapse opile viisime, see oli absoluutselt vajalik. Eks meie kogemus on pigem see üksik erand, mis kinnitab hästi minemise reeglit. :)

ZOOMBOOK

ZOOMBOOK fotoraamatud
VIDEO! Zoombook: Näpunäiteid lapse esimeseks sünnipäevapeoks

VIDEO! Zoombook: Näpunäiteid lapse esimeseks sünnipäevapeoks

VIDEO! Beebiminutid: Zoombook fotoraamatud

VIDEO! Beebiminutid: Zoombook fotoraamatud

Südamlik innovatsioon - postkaardid saajale otse sinu nutitelefonist

Südamlik innovatsioon - postkaardid saajale otse ...

VIDEO! Beebipäevik: Kätlini fotonipid ja piltide talletamine fotoraamatusse

VIDEO! Beebipäevik: Kätlini fotonipid ja piltide ...

Fotoraamatute tootja ZOOMBOOK siseneb Eesti turule 1000 raamatu kinkimisega

Fotoraamatute tootja ZOOMBOOK siseneb Eesti turule ...

Emmede Klubi lugejate sünnituslood

Sünnilugu: Kuidas Hugo siia ilma sai

Sünnilugu: Kuidas Hugo siia ilma sai

Sünnilugu: Kuidas Brait-Christian siia ilma sai

Sünnilugu: Kuidas Brait-Christian siia ilma sai

Sünnilugu: Kuidas Elise siia ilma sai

Sünnilugu: Kuidas Elise siia ilma sai

Sünnilugu: Kuidas Ramon siia ilma sai

Sünnilugu: Kuidas Ramon siia ilma sai

Sünnilugu: Kuidas Andres enneaegselt siia ilma sai

Sünnilugu: Kuidas Andres enneaegselt siia ilma ...

Sünnilugu: Kuidas Kristhella siia ilma sai

Sünnilugu: Kuidas Kristhella siia ilma sai

Sünnilugu: Kuidas Kristhan siia ilma sai

Sünnilugu: Kuidas Kristhan siia ilma sai

Värskeimad blogipostitused

Kristi blogi: Kas olen lapsest eemale minnes halb ema?

Kristi blogi: Kas olen lapsest eemale minnes halb ema?

Gerri blogi: Imemaitsev koogiretsept emadepäevaks

Gerri blogi: Imemaitsev koogiretsept emadepäevaks

Kristi blogi: Esimene laps versus järgmised - ajaga targemaks!?

Kristi blogi: Esimene laps versus järgmised ...

Marise blogi: Ema reeglid

Marise blogi: Ema reeglid

Liisi kooliblogi: Õpetaja versus lapsevanem

Liisi kooliblogi: Õpetaja versus lapsevanem

Huggies® mähkmed - sinu lapse igaks arenguetapiks

Huggies® Elite Soft vastsündinumähkmed - parim kaitse Sinu beebi õrnale nahale

Huggies® Elite Soft vastsündinumähkmed - parim ...

Uued ja veelgi paremad Huggies® Pants püksmähkmed!

Uued ja veelgi paremad Huggies® Pants ...

Raseduskalender

Sisesta oma viimase menstruatsiooni kuupäev, et välja selgitada, mitmes rasedusnädal sul hetkel käsil on.
Logi ennast sisse, et raseduskalender salvestada!
Registreeru