Karoliina beebiblogi: Iga kuu beebiga reisimine

Karoliina Koovit
Karoliina Koovit 27. september 2017 15:54

Mõnda aega tagasi olime sunnitud Gleni isa ehk minu elukaaslase töö tõttu kolima püsivalt Soome. Meil oli plaanis seda teha tegelikult juba minu raseduse ajal aga kuna ma keeldusin Soomes sünnitamast (peamiselt, sest ma ei oska kohalikku keelt), siis pidi see edasi lükkuma. 

Esimese reisi tegi Glen vaid napilt ühe kuu vanusena. Tol korral kolisime muidugi kõikide riiete, jalatsite ja hädavajalike asjadega. Edaspidi on reisimine natuke lihtsam olnud. Tõepoolest, ma ei pinguta üldse üle, kui ütlen, et vaid natuke lihtsam. Iga kord, kui me autoga reisime on auto äärest ääreni asju täis. Teine variant reisimiseks on olnud ka vaid vankri või käru ja turvatooliga reisimine. Nendel kordadel olen ma liialdamata olnud nagu koorma eesel.

Reisime tõesti päris tihti: vähemalt korra kuus. On tulnud ka ette, et oleme pidanud või soovinud Eestis käia isegi kaks korda kuus. Tavaliselt on reisimine seotud Gleni arstilkäikudega, kuid viimased kuud oleme käinud oma perede juures, möödapääsmatuid asju ajamas, puhkamas ja söögikraami toomas. Lapsega reisimine pole kahjuks aga nii lihtne, et pakid seljakoti kokku ja hakka aga sõitma. Kõik vajab läbimõtlemist ja kompaktset pakkimist. Loomulikult tuleb iga reisiga ka rohkem kogemusi ja teadmisi ning õpin aina enam oma last tundma.

Esiteks tuleb pakkimisel silmas pidada seda, kas tegemist on autoreisiga või kärureisiga. Sõltumata sellest ei saa ma arutult asju kaasa vedada. Ka tagasisõidul on iga koht autos arvel. Käruga reisides olen läbi mõelnud isegi iga body ja sokipaari kaasa vedamise vajalikkuse kuna käru pakikorv ei ole piiritu. Teisalt ei saa kunagi ette ennustada, kas väljas sajab vihma ja puhub külm tuul või on enam-vähem soe ilm.

  1. Esimene asi, mille alati kaasa pakime on reisidokumendid. Kõige tobedam oleks minna laevale ja avastada, et dokumente pole kaasas ja raha läheks lihtsalt tuulde. Muide alles hiljuti juhtus meil nõnda, et G. esitas meie dokumendid ja naisterahvas teatas vastu, et mehe dokument on aegunud. Jumal tänatud, et mehel oli teine dokument kehtiv. Nõndaks soovitan alati ka dokumentide kehvitused üle kontrollida minimaalselt paar nädalat enne planeeritud reisi.
  2. Olen peaaegu alati mähkmed Soomest kaasa võtnud, sest esiteks on mähkmed Eestis kallimad ja teiseks, kui ma ka olen neid paar korda Eestis olles ostnud, siis eriti tüütu on alles jäänud kraami hiljem Soome kaasa vedada.
  3. Niisked salvrätikud on täiesti SOS asjad, milleta ei saa ma ühtegi reisi mööda saata. Esiteks on need vajalikud lapse puhastamiseks mähkmete vahetamisel ja teiseks on need kiireks võimaluseks puhastada käsi, kui kraani pole käepärast. Ei tasu unustada ootamatuid piima- või okseplekke, mida niiske rätiga kiirelt likvideerida.
  4. Mitte kunagi ei lähe ma reisile ilma varuks mõeldud lutita, lutipudelita, põlleta ega beebi pesugeelita.
  5. Omaette rühm on üleüldse mänguasjad. Kuna meie autosõidud on tihti pikad või tuleb loksuda laeval, millel pole mängunurka, on erinevad mänguasjad tähelepanu hoidmiseks hädavajalikud. Kahjuks olen aina enam täheldanud, et need mänguasjad on kordades igavamad kui purk, telefon, pähklipakk, rahakott või kotisang.
  6. Ei, me ei reisi alati kajutiga. Paljud küsivad, et miks ometi. Vastus on lihtne - kajutiga reisimine on päris kallis lõbu. Muidugi kui ei reisi mingi Viking Line reisiga, kus oleme tõesti pikalt ette broneerides kajuti saanud 15€ eest. Aga kuna mul ei ole Gleniga suuri muresid olnud ei toitmise ega magamisega, rääkimata jonnituuridest laeval, siis ei ole me näinud põhjust igaks kaheks tunniks kinnist ja ahistavat kajutit osta. Me ei loobu kajuti kasutamisest õhtustel/öistel reisidel aga päevasel ajal on meil lihtsam sõita kajutita kuna ma saan last edukalt pudeliga toita ja teda huvitavad mängunurgad iga kuu üha enam.
  7. Kõige mõistlikum on alati teha nimekiri riietest, hädavajalikest tarvetest jms, mida kaasa on vaja võtta, et viimasel minutil midagi maha ei jääks. Riiete pakkimisel arvestan alati ilmateadet, kuid teades näiteks Eesti suve, siis ei pruugi ilm väga soe olla ka siis, kui ilmateade seda lubab. Näiteks viimasel suvereisil lubas ilmateade väga sooja ilma. Kotid olid pakitud juba mitu päeva varem aga kahjuks jäi Glen haigeks ja kogu koti sisu tuli ümber mõelda. Kaasa tuli pakkida soojemad riided ja nagu selgus, siis neid Eestis just vaja oligi kuna ilm oli lubatule vastupidine.
  8. Enamasti on meie reisiplaan põhimõtteliselt tunnise täpsusega paigas: kus me oleme, mida me teeme, kus last toita, kus piima soojendada, kus ööbida jne. See on lapsega reisides väga oluline.
 

Ma oleksin iga kell valmis Gleniga ilma pikemalt mõtlemata reisile minema, sest kogemusi on meil juba omajagu ja Glen on meil üldiselt ka kodust väljas väga hea laps. Loomulikult väsib ka tema, kui peab üle poole päeva turvahällis ringi reisima. Endalgi päris tüütu saada autost välja vaid hädavajalikes peatuste ja asjaajamiste jaoks. Meil on salamisi plaanis minna Gleni vanaemaga kuskile soojale maale aga kuna see juhtub, millal me otsuse vastu võtame ja millal lõpuks läheme, seda näitab aeg.

Millised on teie soovitused aastase lapsega reisimiseks? Kuhu minna ja mida kindlasti teada võiks? 

Kommenteerimiseks pead sisse logima Registreeru

ZOOMBOOK

ZOOMBOOK fotoraamatud
VIDEO! Zoombook: Näpunäiteid lapse esimeseks sünnipäevapeoks

VIDEO! Zoombook: Näpunäiteid lapse esimeseks sünnipäevapeoks

VIDEO! Beebiminutid: Zoombook fotoraamatud

VIDEO! Beebiminutid: Zoombook fotoraamatud

Südamlik innovatsioon - postkaardid saajale otse sinu nutitelefonist

Südamlik innovatsioon - postkaardid saajale otse ...

VIDEO! Beebipäevik: Kätlini fotonipid ja piltide talletamine fotoraamatusse

VIDEO! Beebipäevik: Kätlini fotonipid ja piltide ...

Fotoraamatute tootja ZOOMBOOK siseneb Eesti turule 1000 raamatu kinkimisega

Fotoraamatute tootja ZOOMBOOK siseneb Eesti turule ...

Emmede Klubi lugejate sünnituslood

Sünnilugu: Kuidas Kadriliis siia ilma sai

Sünnilugu: Kuidas Kadriliis siia ilma sai

Sünnilugu: Kuidas Karl siia ilma sai

Sünnilugu: Kuidas Karl siia ilma sai

Sünnilugu: Kuidas Saara siia ilma sai

Sünnilugu: Kuidas Saara siia ilma sai

Sünnilugu: Kuidas Heilika siia ilma sai

Sünnilugu: Kuidas Heilika siia ilma sai

Sünnilugu: Kuidas Hugo siia ilma sai

Sünnilugu: Kuidas Hugo siia ilma sai

Sünnilugu: Kuidas Brait-Christian siia ilma sai

Sünnilugu: Kuidas Brait-Christian siia ilma sai

Sünnilugu: Kuidas Elise siia ilma sai

Sünnilugu: Kuidas Elise siia ilma sai

Värskeimad blogipostitused

Kristi blogi: Kas sünnituse kulgu saab ette määrata?

Kristi blogi: Kas sünnituse kulgu saab ette määrata?

Marise blogi: Milleks lapsi pildistada?

Marise blogi: Milleks lapsi pildistada?

Gerri blogi: Jahutavad suvejoogid - rabarberilimonaad ja kodukali!

Gerri blogi: Jahutavad suvejoogid - rabarberilimonaad ...

Marise blogi: Kuidas väikene mõisakool sütitas mu pojas õppimishimu

Marise blogi: Kuidas väikene mõisakool sütitas ...

Kristi blogi: Kavatsen oma tütart enda pojast järgi jäänud rõivastesse riietada, ja siis?

Kristi blogi: Kavatsen oma tütart enda ...

Huggies® mähkmed - sinu lapse igaks arenguetapiks

Huggies® Elite Soft vastsündinumähkmed - parim kaitse Sinu beebi õrnale nahale

Huggies® Elite Soft vastsündinumähkmed - parim ...

Uued ja veelgi paremad Huggies® Pants püksmähkmed!

Uued ja veelgi paremad Huggies® Pants ...

Raseduskalender

Sisesta oma viimase menstruatsiooni kuupäev, et välja selgitada, mitmes rasedusnädal sul hetkel käsil on.
Logi ennast sisse, et raseduskalender salvestada!
Registreeru