Emaks 90-ndatel ja täna: internet on mu emainstinktid tapnud!

Emaks 90-ndatel ja täna: internet on mu emainstinktid tapnud!

11. May 2017, 15:46 Emmede Klubi Emmede Klubi

Jen Goepfert oli 18, kui tema esimene tütar sündis. Alles 24 aasta hiljem, kui naine oli 42, sai ta uuesti emaks - sündisid kaksikud. Seega on Jenil väikeste laste vanemaks olemise kogemus 1990-ndatel ja praegu. Inimesed küsivad temalt tihti, mille poolest erineb laste saamine toona ja nüüd? Jen vastab sellele küsimusele: "Lihtne - interneti poolest, või täpsemalt selle poolest, et internet on mu emainstinktid tapnud!"

Esimest korda emaks saades ei lugenud Jen ainumatki artiklit või raamatut vanemaks olemise kohta. Nagu enamus naisi toona, tugines ta lapse kasvatamisel oma enda instinktidele ja enda ema käest saadud nõuannetele. "Imekombel, minu tõttu ja minust hoolimata, on minu vanemast tütrest kasvanud armas noor inimene ja tubli ühiskonna liige," kirjutab ta.

Teisel korral veetis Jen juba raseduse ajal tunde ja tunde internetist informatsiooni ammutades. Googeldades näiteks, kas tema beebid luksuvad üsas liiga palju. Loogiline mõtlemine oleks võinud Jenile vastuse ära öelda - beebid treenivad luksudes oma kopsusid, kuid dr. Google vastas hoopis, et lapsed võivad olla nabanöörisse mähkunud ja suremas. Pärast seda juhtumit keelas arst Jenil interneti ületarbimise, kuid naine ei kuulanud.

Kui kaksikud sündisid, läks asi aina hullemaks. Jen tõmbas oma nutitelefonisse rakendused, kuhu märkida üles millal lapsed söövad või kakavad ja kust kontrollida, millal laps peaks arengus sammu edasi astuma. Ühel hetkel avastas ta, et ei suudagi enam ilma internetiga konsulteermata otsuseid teha. Jen tundis, et tema sisemine hääl, emainstinktid, intuitsioon on täielikult kadunud.

"Internet on paljude imeliste asjade allikas: ma olen internetis kohtunud teiste toredate kaksikute emadega. Ma leidsin internetist üliodavalt jooksuvankri. Ma pean ühendust oma emaga, kes elab meist kaugel. Kuid kõik see hinnangute andmine, vastandlik info, katastroofilised mis-siis-kui stsenaariumid ja teravad kommentaarid - igaüks võib selle kõige seas märkamatult enesekindluse kaotada ja ärevaks muutuda," kirjutab Jen.

Ta annab teistele internetiajastu emmedele nõu:

1. Ignoreeri hinnanguid. Internetis on alati keegi teine ema, kes mõistab sinu valiku hukka. Vahel valjuhäälselt ja häbistades. Selliste inimeste arvamus ei ole usaldusväärne. Me kõik paneme vahel täppi, vahel mööda, kuid tahame oma lapsele parimat.

2. Arvesta sellega, et igale nõuandele leiab internetist ka absoluutselt vastupidise nõuande. Kõik need nõuanded toimivad kellelegi jaoks, kuid ei toimi kellegi teise jaoks. Leia viis, mis sobib kõige paremini just sinu perekonnale, ja ignoreeri teisi.

3. Terviseproleemide kohta internetist lugedes hoia end tagasi. Võid uurida, millega võiks olla tegemist, kuid siis pöördu nende ideedega arsti poole, ära hakka ülemõtlema.

4. Loe informatiivseid artikleid, kuid hoia eemale anonüümsetest kommentaariumitest. Pole mõtet kulutada tunde oma elust asjatult sappi pritsivate tekstide lugemisele.

5. Usalda oma kõhutunnet. Ka juhul, kui sina tunned, et sinu lapsega on midagi korrast ära, kuid dr. Google seda ei arva. Emainstinkt on võimas asi!

(Allikas: Scarymommy)


Mis on Sinu arvates internetiajastu plussid, mis aga miinused lapsevanema jaoks?