Hämmastav kiirus: Austraalia päritolu ema tõi oma viienda lapse ilmale vaid kahe minutiga!

Hämmastav kiirus: Austraalia päritolu ema tõi oma viienda lapse ilmale vaid kahe minutiga!

16. Mar 2015, 16:47 Emmede Klubi Emmede Klubi

Kui kusagil jagatakse kiireimate sünnituste eest auhindu, võidab selle võistluse justnimelt see Austraalia ema, kes oma viienda lapse kahe minutiga ilmale tõi. Jah, te lugesite õigesti – KAHE minutiga. Kas ta oli üllatunud? Sugugi mitte. Hämmastaval kombel pole ükski tema sünnitustest kestnud kauem kui kaks tundi.

See kõik juhtus siis, kui Sydneys elav Mary Gorgens kaks päeva enne eeldatavat sünnitähtaega oma kodu ülakorrusele suundus, et tualettruumi külastada ning tundis, et lapse pea on lõikumas. Ta äratas kiirelt oma abikaasa, kuid kui mees vannituppa jõudis arvates, et lapse sünnini on veel aega, oli juba liiga hilja: naine oli 120 sekundiga jõudnud lapse iseseisvalt ilmale tuua!

See erakordne emme selgitas, et ei tundnud sünnituse eel mingisugust pakitsust, survetunnet ega valu ning ei osanud sugugi oodata, et laps just sel päeval sündida võiks. Seda oskasid aga tema sõbrad, kellele meeldis naljatleda, et naisel „piisanuks vaid aevastada, et laps välja vupsaks“. Nende jutus on iva, sest ükski Mary viiest sünnitusest ei ole kestnud kauem, kui kaks tundi. Pere esimene laps sündis vaid 12 minutit pärast haiglasse jõudmist, teine sündis pooleteise tunniga ning järgmised kaks tulid ilmale autos. „Ma ei tunne lapse sünni eel tundide viisi valulikke kokkutõmbeid,“ kirjeldas naine sünnitusvalusid. „Need on intensiivsed vaid väga lühikest aega. See on üsna pöörane. Viis sünnitust on sedasi kulgenud, igaüks neist kiiremini kui eelmine.“

Sellist erakordselt kiirelt kulgevat sünnitust nimetatakse äkksünnituseks ning seda iseloomustab emakakaela kiire avanemine ja loote laskumine ning ilmaletulek vähem kui kolme tunni jooksul. Kuigi sünnitustoas võimalikult lühikest aega viibimine võib kõlada unistuste stsenaariumina, kaasnevad kiire kuluga äkksünnitusega ka teatud riskid nagu rebendid ning tekkida võivad komplikatsioonid. Kuigi äkksünnitust ei ole võimalik ennetada, võib abi olla raseduse ajal vaagnapõhjalihaste treenimisest, et sünnitus saaks võimalikult hästi ning edukalt kulgeda.


Emmede Klubi