Kuidas paarisuhet peale beebi sündi hoida?

Kuidas paarisuhet peale beebi sündi hoida?

20. May 2013, 08:51 Emmede Klubi Emmede Klubi

Ei ole saladus, et lapse sünd muugab iga paari elu radikaalselt. Muutub elurütm, väheneb isiklik ruum ja tekib suur vastutus tillukese inimese eest. Ja sellel kõigel võib olla mõju ka paarisuhtele.

Kui mehel ja naisel oli juba enne lapse sündi suhtes probleeme, mida ei ole lahendatud, võib lapse sünd neid konflikte sageli süvendada ja see võib väga kurvalt lõppeda. Statistika näitab, et beebi esimestel eluaastatel on paarisuhtes kõige suuremad kriisid.

Kuidas hoida armastust, paarisuhet ja pereõnne?

Esimene asi, mida teha tuleks - mõlemal osapoolel peaks ka peale beebi sündi veidi vaba aega olema. See võib olla alguses kasvõi pool tundi päevas, kuid mõlemad värsked lapsevanemad saavad seda kulutada nii, nagu nad ise soovivad. Ei ole tähtis, kas see kulub telefonivestlusele või lemmisarja vaatamisele. Värske ema ei peaks oma vaba aega kulutama kodutöödele. Naine peab õppima ennast kohustustest vahepeal välja lülitama. Samuti peaks värskel isal olema võimalus "oma ajaks". Mees täidab päeva jooksul mitut olulist rolli - sotsiaalsed kohustused töö tegemise näol on isale kõrge emotsionaalne stress - ta peab perele raha teenima. Kui ta koju tuleb, vajab ta veidi enda aega, et oma jõudu taastada ja isa rolli sisse elada.

Ja kuigi võib olla kiusatus anda laps kohe peale tööd isale, vajab ta väikest hetke, et vältida stressi ja mitte olla pideva koormuse all.

Igaühel on oma kohustused

Järgmine samm on vaada üle iga pereliikme kohustused. Need on soovitatav üle vaadata juba enne beebi sündi. Palju asju oskab mees teha samuti, nagu nainegi, seega ära karda lasta tal beebit vannitada. Ja ära kritiseeri teda, kui midagi läheb valesti - küll ta õpib. Lõpuks võib kriitika tappa tema soovi üldse millegagi aidata. Ära keskendu juurdunud stereotüüpidele - need on "meeste tööd" ja need "naiste tööd".

Kolmas on üleliigne!

Peale lapse sündi koondub naise tähelepanu mehe asemel beebile. Kõik tema emotsionaalne jõud, hellus ja armastus läheb nüüd lapsele. Sellises olukorras tunnevad värsked isad sageli ennast nagu "viies ratas vankri all", sest nad on jäänud tähelepanuta.

Tuleb aru saada, et see on tüüpiline olukord, mille pered alguses läbi teevad. Aga see ei ole väärt seda, et unustatakse armastuse väljendamine ja üksteise lohutamine. Ärge unustage üksteist tähele panna ja puudutada!

Kõik see aitab teil hoida emotsionaalset intiimsust ja tugevdada suhteid. Lisaks näeb ja jälgib teid teie oma laps, kes loob tulevikus suhteid oma pere eeskujul.

Emmede Klubi