Kuus levinud terviseharjumust, mis teevad rohkem kahju kui kasu

Kuus levinud terviseharjumust, mis teevad rohkem kahju kui kasu

01. Mar 2014, 00:00 Emmede Klubi Emmede Klubi

Tervisereeglid on üsna lihtsad: toitu mitmekülgselt, tee trenni, maga piisavalt. Üllataval kombel polegi kõik päris nii klaar, sest nii mõnigi asi, mida enda tervise heaks teed, võib samal ajal mõjuda ka halvasti.

Sage steriliseerija kasutamine

Kui kasutad sageli käte puhastamiseks steriliseerijat, siis vaata ette. Kui sa just ei tööta sellises kohas, kus levib väga palju pisikuid (näiteks haigla), siis piisab kätepesuks tavalisest seebist ja veest. Mõnikord kasutatakse kätepuhastusgeeli või niiskeid lapikesi siis, kui veeallikas on kaugel, ent uuringud on näidanud, et bakteritel ja viirustel võib kujuneda triklosaani suhtes resistentsus. See kehtib ka antibakteriaalsete seepide kohta, mis sisaldavad triklosaani. Seetõttu on oluline uurida puhastusvahendite pakenditelt, mida need täpselt sisaldavad, vahendab Naine24.

Hambapesu pärast iga toidukorda

Sulle võib tunduda, et hoiad oma hambaid eriti hoolsalt, kui pesed neid iga kord pärast sööki, kuid tegelikult teed sellega neile hoopis suurt kahju. Pärast sööki on suus happeid, mis nõrgestavad hambavaapa ja sellises olukorras hammaste harjamine hoopis lõhub neid. Pärast sööki tasub hoopis suud loputada puhta veega ning hambaid tuleks pesta hommikul ja õhtul.

Toidukorra vahele jätmine

Kui õhtul on tulemas üritus, kus pakutakse head-paremat süüa, võib mõnel tekkida idee päeval ajal mitte süüa, et õhtul saaks rohkem suupisteid sisse vohmida. Seda tehes tekib aga õhtuks suur nälg ja on palju suurem oht üle süüa. Selle asemel söö päevaste toidukordade ajal väikeseid valgurikkaid eineid, et kõht ei läheks õhtuks liiga tühjaks.

Ainult pudelivee joomine

Võib-olla mõtled, et hoiad oma tervist, kui hoidud kraaniveest, kuid see pruugi olla tõsi. Pudelisse villitud lauavesi ei sisalda enamasti vajalikke aineid, mida võib leida tavalisest kraaniveest. Kraanivett pole mõtet karta, aga kui pead seda siiski kehvaks, kasuta veefiltreerimissüsteemi, mis garanteerib, et vesi su joogitassis on puhas.

Teed vaid aeroobset trenni

Kui tegeled kaalulangetamisega, siis oled ilmselt kuulnud, et väga hästi mõjub aeroobne treening. Kui oled harjunud ainult seda tegema, harjub keha ühelaadse pingutusega ära ja hakkab vähem rasvu põletama. Hoolitse selle eest, et su treening oleks vahelduslik ja mitmekülgne. Vahepeal tasub proovida ka vastupidavustreeninguid ja raskusi tõsta, sest siis kasvavad lihased ja keha põletab kaloreid ka puhkeajal.

Toidulisandite liigne tarbimine

Vitamiinide ja mineraalide puhul ei ole rohkem alati parem. Sageli tarbitakse toidulisandeid isegi teadmata, kas neid on tegelikult vaja. Tänapäeval peab olema ka tähelepanelik toitude suhtes, kuhu on vitamiini eraldi juurde lisatud (näiteks laste hommikusöögihelbed jms). Kui sa ei tunne, et sul oleks midagi viga, pole sul suure tõenäosusega lisavitamiine vaja ja kui on, tuleks seda arutada oma perearstiga. Vitamiinide ületarbimisel võivad olla tõsised tagajärjed, pealegi saab organism toidust vajalikud ained paremini kätte kui tablettidest.