Mida teha, kui lapsesaamine mõjub laastavalt sinu libiidole?

Mida teha, kui lapsesaamine mõjub laastavalt sinu libiidole?

19. Aug 2014, 23:48 Emmede Klubi Emmede Klubi

Kas sinu keha on sünnitusjärgselt muutunud nii palju, et seksi nautimine on sinu jaoks raskendatud?

Internetiportaal parenting.com korraldas lugejate seas küsitluse, milles osales üle 3000 värske lapsevanema. Tervelt 71% vastanutest olid oma sugueluga väga rahul ning pea 70% arvas seda ka oma kaaslaste kohta. Veel enam, 44% vastas, et armatsemine lähendab neid partneriga isegi rohkem, kui enne lapsesaamist.

Kuigi tulemused olid positiivsed, on kõigil värsketel lapsevanematel mõningaid seksuaalseid ebakõlasid. Lugejate murede ning probleemide hulgast valiti välja kõige tihedamini esinevad, ning valitud spetsialistid ja eksperdid aitasid neile muredele lahendused leida.


Kas minu libiido ja seksiisu normaliseeruvad üldse kunagi?

See, et seksuaalne iha pärast sünnitust kardinaalselt väheneb, on täiesti normaalne. Naise keha vajab taastumiseks aega: vaginaalne kuivus (eriti tavaline imetamise ajal, kuna imetamine pärsib östrogeeni tootlikkust kehas) ning lahklihalõikest taastumine võivad vahekorda astumise vähemalt kuueks nädalaks ebamugavaks muuta – seetõttu soovitavad arstid seksiga nii kaua oodata.

Isegi kui paranemisprotsess on selja taga, võib ka emaduse praktiline pool esialgu libiidole laastavalt mõjuda. Raske on ennast seksikana tunda, kui oled öö otsa magamata ning su särgil on beebiokse. Enamuse naiste jaoks on just väsimus libiido kõige suurem vaenlane ning kui beebi öösiti magama õpib, taastub enamasti ka naise seksiisu.

Seni tasuks kasvõi proovida ka juhul, kui mõte esialgu ahvatlevana ei tundu. Juba paar minutit eelmängu võib olla erutuse tekkimiseks piisav. Kuivuse vastu aitavad pikem eelmäng ning vajaduse korral ka libesti kasutamine. See ei tähenda, et sa peaksid ennast vastu tahtmist jätkama sundima, kuid proovimine võib sind positiivselt üllatada. Kui sa siiski otsustad keelduda, tuleks partnerile kinnitada, et armastad teda vaatamata kõigele väga ning et asi ei ole temas.

Paranevast lahklihalõikest tingitud ebamugavustunne

Kuigi arst võib lahklihalõike juba kuue nädala möödudes paranenuks kuulutada, võib ümbritsevate kudede täielik taastumine võtta isegi aasta. Seni võib aktiivne armatsemine ebamugav olla, sest lõike ümber moodustuv armkude ei ole sama elastne ja „järeleandlik“, nagu tavaline kude. Et tundlikkust vähendada, tuleb seksiga esialgu vaikselt algust teha ning veenduda piisavas lubrikatsioonis – hõõrdumine võib armi veel enam ärritada. Proovida tasuks ka erinevaid poose, et leida sinu jaoks mugavaim.

Kui seks on väga valulik, tuleks arstiga uuesti kohtuda, et elimineerida füüsilised probleemid nagu tupeinfektsioonid jms. Kui kõik näib füüsiliselt korras olevat, tasub kaaluda psühooloogiga konsulteerimist, et kaaluda ka võimalikke psühholoogilisi tegureid, mis ebamugavustunnet põhjustada võivad.

„Beebikilod“

Hea uudis on see, et sinu partner peab sind tõenäoliselt seksikaks, isegi kui sa ise ennast sellisena ei näe. Kuigi 62 protsenti küsitlusele vastanutest kurtsid emadusega kaasnenud enesehinnangu langust, arvasid pooled neist, et nende abikaasad peavad neid sama seksikateks, nagu varemgi. 15 protsendi vastanute puhul pidasid nende abikaasad neid isegi seksikamateks, kui enne! „Kui sina ise ennast oma kehas hästi ei tunne, on sul aga raske seksi täielikult nautida“, ütleb Beachwoodi Seksuaaltervisekeskuse psühhiaater Elizabeth Stern.

Ühed pikaajalistest lahendustest on muidugi trenn ning tervislik toitumine. Samal ajal võivad abiks olla ka hämar (küünla)valgus või pesupoest ostetud uus negližee, et mõtteid ebakindlustelt mujale viia ja ennast sensuaalse ning enesekindlana tunda.

Kindlasti tasub ka leppida tõsiasjaga, et isegi raseduseelse kaalu taastudes ei pruugi sinu kehakuju enam kunagi olla sama, mis enne. Puusad laienevad, rindade kuju muutub ning kõht ei ole enam sama trimmis, nagu varem. Tähtis on sellega rahu teha ning seda uut, küpsemat keha armastama ning hindama õppida. Lõppude lõpuks kinkis ta sulle lapse selle mehega, keda sa armastad.

„Välja veninud“ tupelihaste tugevdamine

Ekspertide sõnul sõltub tupelihaste venimine sünnituse kestusest ning beebi suurusest, kuid enamasti taastuvad koed paari kuu jooksul pärast sünnitust. Seksi ajal võib see tähendada vähem hõõrdumist ja stimulatsiooni, kui varem.

Tupelihaste taastumise kiirendamiseks võid teha Kegeli harjutusi: pingulda tupelihaseid (nagu üritaksid pissihäda tagasi hoida) ja hoia neid 15 kuni 20 sekundit pingul. Korda harjutust kuni 20 korda ning tee seda mitu korda päevas. Pea meeles, et tupe elastsus ei ole täieliku naudingu saavutamise juures kõige olulisem – tähtsad on aktiivsus, entusiasm ning loomingulisus, mis selle kogemuse teie mõlema jaoks nauditavaks muudavad.

Allikas: Parenting.com


Emmede Klubi

boldokriii boldokriii 08. Aug 2023, 10:01

Naiste viagra - https://tonzes.com/libidoee.htm Soovitan.

21. Aug 2014, 16:22

Ma ütleks, et mu libiido sai hoogu isegi juurde 😀 Eks aitab seegi kaasa, et olen kiirelt nii rasedusega kogutud kilodest lahti saanud kui ka rohkemgi veel.

Irinaaa Irinaaa 20. Aug 2014, 01:02

õnneks mul kõik ok! 😀