Emmede Klubi teemanädal! Ohud ja laste turvalisus kodus

Emmede Klubi
Emmede Klubi 30. august 2015 18:09

Nagu kõik lapsevanemad teavad, kehtib laste puhul „tegijal juhtub“-printsiip – lapsed on aktiivsed, kartmatud ning tihtipeale emast-isast oluliselt kärmemad, mistõttu on pisiõnnetused kiired juhtuma. Kriimud, muhud ning marrastused on laste puhul tavalised ja enamasti lõppevad õnnetused kõigest ehmatusega. Paraku ei ole see aga alati nõnda – tänavu on juhtunud mitmeid traagilisi õnnetusi, mis on kogu Eestimaad valusalt raputanud ning pannud tuikama kõik emasüdamed üle kogu meie koduvabariigi.

Lugedes uudiseid õõvastavate tagajärgedega batuudiõnnetuse ja rõdult või aknast alla kukkunud laste kohta meenub kõigile lapsevanematele, kui habras on elu. Neist õnnetustest kuuldes mõistame, et sellised hirmuäratavad lood ei ole pelgalt statistika – see võib juhtuda ükskõik kellega meist. Nii vaatame õnnetustest lugedes kodus kriitilise pilguga ringi ja pöörame endisest rohkem tähelepanu kodus varitsevatele ohtudele. Kas meie kodu aknad on ikkagi piisavalt kindlalt suletud? Kas rõdupiirded on piisavalt turvalised, et last õnnetuse eest kaitsta? Kas on kindel, et lapse tillukesed sõrmed ühtegi pistikupessa ei mahu?

Algaval nädalal tutvustab Emmede Klubi nelja kõige levinumat kodust ohtu ning õpetab, kuidas neid ennetada ja mismoodi toimida, kui õnnetus on juhtunud. Kaasame teemanädalasse nii erakorralise meditsiini valdkonna spetsialisti kui ka teid, armsad lugejad!

Kui õnnetus on juhtunud, ei ole ju moraali lugemisest ega näpuga näitamisest kasu – nagu öeldud, võivad õnnetused juhtuda ükskõik kellega meist ja abi on vaid sellest, kui oleme kannatanutele nõu ning jõuga toeks. Kasutame tuleval nädalal võimalust ja jagame teineteisega oma isiklikke õppetunde, et potentsiaalsetele ohtudele veelgi enam tähelepanu pöörata.

Oma lugusid saate teiste lugejatega jagada nii blogipostituste kujul („Lisa artikkel“) kui ka meili teel – loo saate teele panna aadressil mirjam.hunt@emmedeklubi.ee ning soovi korral tagame teie täieliku anonüümsuse. Milline on teie peres juhtunud (õpetlik) õnnetus, mida Sina teiste lugejatega jagada tahaksid?

Auhinna võidab sel nädalal kaks aktiivset lugejat. Kõigi teemanädalas osalenute ja oma loo jutustanute vahel loosime välja ühe Huggies’e toote võitja vabal valikul. Lisaks võib ühe Huggies'e toote valida ka kõige aktiivsem kommentaator ehk see, kes teemanädalal ilmunud lugude all enim sõna võtnud ning aruteludes osalenud on. Võitjad teeme teatavaks teemanädala lõpus, pühapäeval, 6. septembril.

Kommenteerimiseks pead sisse logima Registreeru
MerleT 31. august 2015 19:34

huvitav ja kindlasti õpetlik teema.

Irinaaa 31. august 2015 10:04

Huvitav teema!

Saa rohkem enda lapse arengu kohta teada!

Liiga kiire füüsiline areng

Liiga kiire füüsiline areng

Puudutused on äärmiselt olulised!

Puudutused on äärmiselt olulised!

Intervjuu füsioterapeut Klaudija Hēlu-ga lapse arengu kohta

Intervjuu füsioterapeut Klaudija Hēlu-ga lapse arengu ...

Emmede Klubi lugejate sünnituslood

Sünnilugu: Kuidas Rosaly-Marleen siia ilma sai

Sünnilugu: Kuidas Rosaly-Marleen siia ilma sai

Sünnilugu: Kuidas Georg siia ilma sai

Sünnilugu: Kuidas Georg siia ilma sai

Sünnilugu: Kuidas Armin siia ilma sai

Sünnilugu: Kuidas Armin siia ilma sai

Sünnilugu: Kuidas Kadriliis siia ilma sai

Sünnilugu: Kuidas Kadriliis siia ilma sai

Sünnilugu: Kuidas Karl siia ilma sai

Sünnilugu: Kuidas Karl siia ilma sai

Sünnilugu: Kuidas Saara siia ilma sai

Sünnilugu: Kuidas Saara siia ilma sai

Sünnilugu: Kuidas Heilika siia ilma sai

Sünnilugu: Kuidas Heilika siia ilma sai

Raseduskalender

Sisesta oma viimase menstruatsiooni kuupäev, et välja selgitada, mitmes rasedusnädal sul hetkel käsil on.
Logi ennast sisse, et raseduskalender salvestada!
Registreeru