Väikelaps ja õhtusöök.

10. Feb, 11:37

Tere.

 Ma olen nüüdseks pool internetti läbi lugenud ja seisan siiani nõutult oma murega silmitsi. Nimelt mu 4 aastane poisslaps ei taha süüa sooja toitu (õhtusööki). Olgu selleks siis supp, praad või hautis. Ma ei ole teda ka sööma sundinud aga meelitamis taktikat olen kasutanud ( ''kui ilusti soolasoidu ära sööd võid magustoitu ka süüa'').See situatsioon näeb välja päris kurb, lapsel silmad märjad ja kerge öökimis nägu peas, et saada head.
 Hommikusöögid on valutud : erinevad pudrud(marjade, moosi või lihtsalt võiga), kohupiimad või jogurtid, võileivad või hommikuhelbed. Vahepaladena ta lausa jumaldab erinevaid puuviljasid: mitu õuna ,banaani või peotäis viinamarju ei ole üldse vastu.Sama hästi lähevad kõik teised värsked aedviljad(porganid, kurgid, paprikad, lillkapsad jne). Lõunasöök möödub tavaliselt pagaritoodete näol (soojad pirukad koos tee või mahlaga), vahest mõni kalapulk, pelmeenid või kurgi võileivad. Enne õhtusööki vahepaladeks jälle näksimiseks porgandit või midagi muud mis pihku hakkab. Aga nii kui ma võtan need samad maitsed (lillakapsad ja porgandid) teen nendest õhtusööki, on tulemus sama - ei söö.Toidutaldrikult üldiselt näksib ta ainult liha (sealiha,kanaliha,kotleti vms).Oad , porandid, kartulid jms jäeb taldrikule issit ootama.
Näen,et laps praegu nagu laps ikka, pikkus ja kaal on ikka käsikäes. Energiast pakatab ja hetkel pole mingeid märke, et tema toitumine kuidagi kahjulik oleks .Pelgan seda siiski pikemas perspektiivis. Kui paha on see, et laps sooja õhtusööki ei söö? Kas seda saaks kuidagi ka muuta?

 

Aitäh:)