Kuidas tunda ära vedelikupuudust?

Kuidas tunda ära vedelikupuudust?

11. Jul 2018, 21:32 Huggies Huggies

Dehüdratatsioon on seisund, milles tarbime vähem vedelikku kui kaotame. Vedelikku kaotame tualetis käies, higistades, oksendades, hingates. Kuidas vedelikupuuduse märke lastel ära tunda?

- Esimene märk vedelikupuudusest on vähenenud pissimine. Kui märkad, et lapse mähe püsib kahtlaselt kaua kuiv või ta käib tualetis tavapärasest kordades vähem, siis on võimalus, et tegu on vedelikupuudusega. Samuti pööra tähelepanu ta uriini värvusele. Vedelikupuudusele võib viidata ka tavalisest tumedam-kollakam uriin.

- Loid olek. Mõistagi väsivad lapsed pika päeva lõpuks nii või naa ära, aga kui uneaeg on veel kaugel ja laps pole sellest hoolimata millestki huvitatud, tundub eemalolev ega taha end liigutada, siis võib tegu olla vedelikupuudusega.

- Pisarateta nutt

- Kuivad ja mõranevad huuled

- Aukus silmad

- Külm nahk


Vedelikupuudus ei ole tingitud ainult kuumast ilmast, vaid võib sageli olla ka kaaslaseks mõnele haigusele. Näiteks võib see kaasneda kõrge palaviku, oksendamise või kõhulahtisusega. Siinkohal pane tähele, et oksendavat last ei tohiks sundida korraga palju jooma. On üsna suur tõenäosus, et see võib teda lihtsalt taaskord oksele ajada. Pigem paku talle vett pisikestes kogustes kuniks ta suudab seda sees hoida.

Kuuma ilma puhul ürita vedelikupuudust ennetada pakkudes lapsele tihti vett ja riietades teda õhku läbi laskvatesse materjalidesse. Kui Su beebi on rinnapiima peal, siis paku talle rinda tavapärasest tihedamini (ära unusta, et rinnapiim ei kustuta ainult beebi nälga, vaid ka janu!). Kui laps ei ole 12 tunni jooksul või kauem tootnud ühtegi märga mähet, tal on raskusi unest ärkamisega või tema hingamine ja/või südamerütm on kiirenenud, tuleb lapsele viivitamatult kiirabi kutsuda.


Ära unusta HUGGIES® Little Swimmers® ujumismähkmeid endaga kaasa võtmast, kui lähete basseini, randa või veealaga lõbustusparki!


20181129131407-26751.jpg