Mullane suu pole veel kedagi tapnud, ehk miks mitte steriilsust taga ajada!

Mullane suu pole veel kedagi tapnud, ehk miks mitte steriilsust taga ajada!

23. Jul 2014, 00:00 Emmede Klubi Emmede Klubi

See on nii ilus, kui laps puhtad ja viisakad riided selga paneb, juuksed ära kammib ja oma suu ära peseb ning küünealused puhtad on. Selline viks ja viisakas laps saabub vanaema juurde.

Kui ema lapsega paaritunniselt jalutuskäigult vanaema juurde naaseb, on laps endiselt täiesti puhas. Mis on tema saladus? Liivakastis ei lasknud ta lapsel mängida, sest liiv on must, kassid ja koerad pissivad sinna. Liumäest laps alla lasta ei saanud, sest ta kandis valgeid pükse. Kui laps võttis maast kivi üles, pesi ema ta käed kiiresti ära - mine tea, mis mustusega see kivi koos oli. Äkki saab linnugripi. Laps jõudis igavlevana koju tagasi. Kui laps tahtis näpuvärvidega värvida, pakkus ema raamatu lugemist. Ema pesi põrandad ja võttis tolmud ja pesi isegi lapse mänguklotsid igaks juhuks üle. Sest noh, need ka seisavad ja koguvad tolme. On tõestatud, et üks viiest emast kannatab liigse steriilsuse taga ajamise käes. Või noh, õigemini nende lapsed. Ja siin on põhjus, miks!

Õnnelikud inimesed elavad kauem

Tuleks alustada sellest, et laps, kes elab steriilses keskkonnas, on õnnetum. Ta ei tohi joonistada, mängida, mänguasju maha kallata jne. Parem oleks, kui ta istuks kohapeal ja plaksutaks. Ema on koguaeg hõivatud koristamisega ja tal ei ole aega lapsele täies mahus tähelepanu pöörata. Samal ajal piirab ema puhtuse nimel ka lapse võimalusi maailma avastada ja tegutseda. See segab lapse loomulikku uudishimu, elurõõmu ja kontakte teiste inimestega. Laps on õnnetum. Aga tead, õnnelikumad inimesed elavad kauem ja nende immuunsüsteem on tugevam. 

Immunoloogilise mälu tugevdamine

Teaduslikult on tõestatud, et laps vajab mõistlikus koguses kontakti erinevate mikroorganismidega. Sel viisil mäletab immuunsüsteem nendega kohtumist ja tema immunoloogiline mälu on tugevam. Lisaks on parem paljud haigused lapsena ära põdeda. Näiteks tuulerõugeid on lapsena kordi kergem põdeda kui täiskasvanuna. Kindlasti tuleks mõista, et last ei saa steriilses keskkonnas hoida ja see ei tule tema immuunsüsteemile kasuks, sest siis pole see nö pärismaailmaks valmis ja siis võib laps tulevikus eriti kergelt haigestuda. 

Kõik on normaalsetes kogustes normaalne

Käte pesu enne söömist ja peale kassidega mängimist on loomulikult vajalik. Elementaarseid hügieeninõudeid võiks ikka täita, aga sellega võiks asi ka piirduda.  Keelates last liivakastis mängida, on teaduslikult tõestatud, et lisaks lapse kurvastusele ei lase see ka tema motoorikal areneda. Keelamise asemel jälgi lithsalt, et laps liiva päris suhu ja silma ei paneks. Õpeta last, kuidas liivaga mängida. Kui te hakkate kaasa võetud suupisteid sööma, tehke käed enne puhtaks. Oluline on lapsel lasta areneda, ilma samal ajal tervist kahjustamata. 

Kompromisside otsinguil

Ole puhas, aga mitte steriilne - nii on loomulik! Emad, kes puhtusega üle pingutavad, teavad väga hästi ,et ennast on raske muuta. Seetõttu on oluline teha kompromisse - alusta pisiasjadest ja tasapisi laienda enda võimalusi. Näiteks võiks joonistamise lubamist alustada vildikatega värviraamatute värvimisega, sest nendega värvimine tekitab natuke vähem segadust kui vesivärvidega värvimine. 

Pesemine ja triikimine

Mähkmete pesemine, keetmine ja triikimine - see on väga tülikas ja tegelikult ka mittevajalik. Tea, et triikimine täidab riide poore ja need ei ima aja jooksul enam nii palju vedelikku sisse. Igasugused pesemisvahendid ja loputusvahendid võivad lapse nahale allergilisi reaktsioone põhjustada. Pese riideid umbes 60-kraadises vees, see tapab bakterid ja peseb riided puhtaks. Rohkem ei ole tõesti vaja!

Tolmuvõtmine

Vahel võivad vanemad osta lapse mööbli heleda juba selle pärast, et sel juhul on sealt kõik mustus näha. Ja seejärel puhastavad nad pidevalt kõike, mis on lapse ümber. Lisaks pestakse sageli lapse voodiriideid ja karvaseid mänguasju. Loomulikult ei ole liigse tolmu sees elamine kahjulik, aga kahjulik on ka see, kui laps sellega üldse kokku ei puutu. 

Kokkuvõtvalt on puhtus tõesti tähtis, aga oluline on, et sellega üle ei pingutataks!
 

Kuidas on lood sinuga? Kas sa koristad iga päev kodu üle või lased aeg-ajalt ka tolmurullidel toanurka koguneda? 

Huggies ® Pure, peaaegu nagu puhas vesi

20130317232413-90201.jpg

Kõik Huggies® niisked salvrätikud sisaldavad 95% vett.

Huggies ® Pure niisked salvrätikud tagavad beebi naha õrna hoolduse.65% materjalidest on looduslikest kiududest. Puuvilla-sarnane materjal on beebi nahale sama hell ja puhas nagu vesi! Sobivad eriti hästi vastsündinutele ja nende emadele. Need salvrätikud ei sisalda lõhnaineid, alkoholi ja teisi nahka ärritavaid koostisos.

Huggies® Pure salvrätikud on hea valik beebi esimesteks elunädalateks ja nad on spetsiaalselt loodud vastsündinu igapäeva hoolduseks. Ära unusta sünnituskoti pakkimisel ka neid niiskeid salvärtikuid lisaks Huggies® Newborn mähkmetele kotti pakkimast!

Huggies ® Natural Care  E-vitamiini Aloe Veraga 

20130317232647-66078.jpg

Niisked salvrätikud, mis on rikastatud Aloe Vera ja E-vitamiiniga- koostisosad, mis hoolitsevad ja kaitsevad beebi õrna nahka. Need sobivad emadele, kes soovivad oma beebi õrna ja tundlikku nahka väliskeskkonna mõjude eest kaitsta. Aloe Verat on kasutatud nahahoolduses aastatuhandeid ja see omab põletikuvastast toimet. Lisaks on E-vitamiin, mida niisked salvrätikud sisaldavad, tugev antioksüdant, mis kaitseb nahka ultravioletkiirguse ja keskkonna saastatuse eest.

Huggies ® Natural Care niisked salvrätikud on pehmest materjalist, mis tagab õrna ja põhjaliku naha puhtuse. Salvrätikutele omane õrn aroom tagab Su lapse nahale värske lõhna.

Kasuta Huggies® niiskeid salvrätikuid iga päev, et hommikuse pesemise ja mähkmete vahetuse ajal beebi puhtana hoida!

Huggies ® niisked salvrätikud kurgiga - värskus terveks päevaks
 

20140630095122-47542.jpg

 

Sisaldab 98% puhast vett. Peale nendega puhastamist ei ole nahk kleepuv. 

Võrreldes teiste niiskete salvrätikutega:

- sisaldab 98% evett

- koosneb 65% looduslikest koostisosadest

- eriti niisked

- puhastavad kiirelt ja efektiivselt

EmmedeKlubi

eveliiy eveliiy 16. Jul 2014, 16:57

igapäevaselt mina ei korista. Ütleme nii, et põrandaid pesen kord nädalas vast ikka- tihedamini ei pese. Tolmuimeja on igapäevane asi, vahel kaks korda päevas, kuna pudi vaibal ei meeldi😀
Tolmu puhastan siis, kui on näha, et on ikka väga tolmune see asi juba😀

16. Jul 2014, 14:13

Ütleme nii , et ma pole puhtuse friik...aga tuba kergemalt puhastan igapäev. Miks ? Kuna laps suudab päeva jooksul palju pudistada ja mökerdada nt kohupiimaga või pliiatsitega. Ma pole inimene kes keelab lapsel poriloigus mängida või liiva suhu toppida. Olgu, sealt võib saada kõhuviiruseid jm. Aga see on vahva kui laps saab avastada selliseid asju. Väiksena meiegi mängisime niimoodi , tegime kakaod (pori-või liivaveest jpm).