Vastsündinule riiete valimine

Vastsündinule riiete valimine

23. Feb 2018, 10:10

Beebi perekonda lisandumisel tekib ühtäkki palju asju, millele vaja mõelda. Alustades tervisega seotud otsustest ja lõpetades beebile vajaliku hankimisega. 

Esimese lapse saamine võib kohati tunduda suure väljaminekuna. Igalt poolt vaatavad vastu pikad nimekirjad asjadest, mis on väidetavalt vajalikud ja ilma eelneva kogemuspagasita on nende vahel orienteerumine üsna keerukas. Eriti, kui lähedaste seas pole ka pisikesi lapsi, kes juba oma beebikraamist välja kasvanud, et seda edasi pärandada. 

Üks keerukamaid teemasid on siinkohal riietus. Mida ja kui palju varuda? Kui soojalt beebi esialgu riidesse panna? Millistes riietes on beebil kõige mugavam?

20180223105745-98469.jpg

Kõige lihtsam on alustada mõeldes aastaajale. Talveperioodil sündinud beebi ei vaja kindlasti lademetes kleidikesi või lühikesi pükse, mis mõeldud suurusele 0-3 kuud. Samamoodi pole vaja varuda mitut vastsündinutele mõeldud karvast ja vooderdatud kombinesooni beebile, kelle sünnitähtaeg on juulis

Beebile riideid valides pööra suurt tähelepanu ka sellele, mis materjalist nad tehtud on. Beebi nahk on väga õrn ning sünteetilised ja õhku mitte läbi laskvad materjalid võivad seda kergesti ärritada. 

Kui palju riideid beebile varuda?

Arvesta sellega, et kõik beebid kasvavad erineva kiirusega ja kui millestki jääb puudu, on alati võimalik riideid juurde hankida, mistõttu ei ole mõtet endale koju tekitada ladu igast suurusnumbrist.

Alustada võiksid näiteks umbes neljast-viiest bodist suuruses 56 ja umbkaudu viiest bodist suuruses 62. Paljud eelistavad hõlmikbodisid, kuna leiavad, et üle pea tõmmatavate bodide kasutamine on hirmus. Tegelikult on asi pigem harjutamises, mistõttu võid alguses varuda mõlemat sorti bodisid ja seejärel otsustada kumbasid tulevikus rohkem osta. 

Samuti piisab esimeste suuruste juures sellest, kui sul on igas suuruses kolm komplekti pükse ja pluuse, mida bodidele peale panna. Eelista ühes tükis olevad sipupükse, sest beebid on väga andekad sokkide jalast saputamises. Sokid tõmba hoopis sipupükste peale kuna vastsündinu ei oska veel oma kehatemperatuuri reguleerida, mistõttu on hea ta pisikesi jalakesi soojas hoida. 

Lisaks on beebide jaoks väga mugavad ühes tükis olevad toakombed. Piirdu ka siin kahe-kolme eksemplariga.

Beebile mütse valides võta pehmed mütsid, mida eelistatult ei peaks lõua alt kinni siduma. 

Samuti osta beebile mõned paarid õhukesi kindaid, mida esimestel elupäevadel talle kätte panna. Esiteks seetõttu, et paljud beebid sünnivad üsna pikkade sõrmeküüntega, mille lõikamine võib esialgu natukene hirmutav olla. Seega ongi hea beebile kindad kätte panna, et ta end kogemata kratsida ei saaks. Kontrolli ka varutud pidžaamasid, kuna paljud vastsündinusuuruses pidžaamad peidavad oma varrukaosas kindaid!

Beebile õueriideid valides pööra taaskord tähelepanu aastaajale ning eelista kihilist riietumist. Esimeseks kihiks võiks olla meriinovillast, mis hoiab beebit soojas ent ei aja higistama. Teiseks kihiks fliis.

Ära unusta, et paksus kombinesoonis või jopes ei tohi beebit turvahälli panna! Seetõttu varusta end ka ühe korraliku soojakotiga, mis spetsiaalselt turvahälli jaoks mõeldud.

Kuigi poed on täis ilusaid värviliste piltidega riideid ja satsilisi kleidikesi, ürita siiski hoida selget mõtlemist. Paljudes neist pole beebil mugav ja liiga palju riideid kokku ostes tekib oht, et beebi ei jõuagi neid kanda. Seega anna ka agaratele sugulastele, kes maimukesele riideid osta soovivad, teada et nad liiale ei läheks. 


Huggies® Elite Soft mähkmed - kõige pehmemad mähkmed Sinu beebi naha jaoks


20180223110030-65349.jpg