Ukraina pere eelistab poja vähki kalli raha eest Eestis ravida

Ukraina pere eelistab poja vähki kalli raha eest Eestis ravida

12. Dec 2016, 16:42 Emmede Klubi Emmede Klubi

Kui tavapäraselt kuuleme lugusid rasket haigust välismaale ravima sõitnud eestlastest, siis Postimees jagab lugu väiksest Vladikust, kelle jaoks sõit välismaale parema ravi järele tähendas Eestisse tulemist.

Vladislav, keda pere ja sõbrad kutsuvad Vladikuks, on heatujuline seitsmeaastane poiss, kes naerab sageli ja askeldab haiglas tublilt ringi hoolimata sellest, et ta põeb verevähki. Ta on pärit Lääne-Ukrainast Lutskist, kus arstid ei suutnud lapse haigestumise põhjust esialgu välja selgitada.

"Alguses hakkas ta lihtsalt sagedasti põdema: küll nohu, küll köha, larüngiiti. Kogu aeg oli palavik," rääkis Vladiku ema Julia. Esialgu kahtlustati haimoriiti ja raviti antibiootikumidega, käidi arstilt arstile, kuid kogu aeg läks hullemaks. Laps pandi nakkushaiglasse. Kui viimaks lümfoomi kahtluseni jõuti, ei jäänud perekond isegi diagnoosi kinnitust ootama - võeti laps ja sõideti koheselt Tallinnasse.

"Viimase kaheksa aasta jooksul oleme perega tihti Eestit külastanud ja näinud, et Eesti, olgugi et väike, on arenenud riik, mis puudutab kommunikatsiooni, tehnilisi lahendusi. See pani meid arvama, et ka meditsiin võib olla kõrgel tasemel. Selles oli meil õigus," rääkis Julia.

SA Tallinna Lastehaiglas tehti vajalikud uuringud ja kinnitati diagnoos, kiiret ravi vajav verevähi vorm T-lümfoblastne leukeemia, ühe päevaga. Ukrainast jõudis sama vastus nädalaga, selleks ajaks oli Vladiku ravimine Eestis juba alanud. Poiss on paranenud hästi, pere on lastehaigla personali töö ja suhtumisega äärmiselt rahul.

Ravi kestab eelduste kohaselt kaks ja pool aastat ja läheb perele maksma hiigelsumma – üksnes kahe esimese raviploki eest on tulnud perel viie kuu jooksul välja käia juba 40 000 eurot. Toetust on saanud nad ühelt Saksa fondilt, kes annetas poisi raviks 6000 eurot. Ülejäänu tuleb perel endal tasuda.

Pere üüris Tallinna lähistele maja. Sõpradega peetakse ühendust Skype'i vahendusel, ning nii uskumatu kui see ka ei oleks - tänu Skypele saab Vladik klassikaaslastega koos edasi õppida - ta käib nüüd Skype vahendusel teises klassis.

Loe tervet artiklit Vladikust ja tema perest Postimehes!

(Foto on illustratiivne)


Milline on Sinu kogemus Tallinna lastehaiglas?