10 asja, mida raseduse ajal kindlasti ei juhtu

10 asja, mida raseduse ajal kindlasti ei juhtu

30. Aug 2014, 11:44 Emmede Klubi Emmede Klubi

Rasedus on üheksa kuud teadmatust - iga rasedus on erinev ning seega ei saa sa kunagi täielikult teada, mis sind ees ootab. Sa võid avastada, et on häid ja halbu päevi või õnnestub sul kogeda kõikvõimalikke õudseid rasedusaegseid sümptomeid, mis üldse olemas on. Üks, mis täiesti kindel – need järgnevad 10 asja ei juhtu sinuga raseduse ajal kunagi:

Sa särad sellest hetkest, kui rasedusest teada saad

See ei juhtu kohe kindlasti, sest see rasedusaegne sära ja kuma, millest me kõik nii palju kuulnud oleme, on tegelikult üürike periood head näonahka ja säravaid juukseid üheksa kuud kestva liigse higistamise, silmaaluste kottide ja paistetuse vahel. Esimese trimestri veedad sa suure tõenäosusega tualetipoti kohal öökides ja ülejäänud aja fotodel poseerides lõualotti peites.  Kui inimesed siiski väidavad, et sa särad, piidle neid kahtlustavalt ja otsusta, et nad ei ole usaldusväärsed.

Inimesed kinnitavad sulle, et su rasedakõht on ideaalses proportsioonis sinu kehaehitusega

Ha. Kui selline asi võiks ometi olla tõsi. Tegelikkuses ei juhtu raseduse jooksul tõenäoliselt kordagi, et keegi su kõhtu nii viisakal ja toetaval viisil kommenteerib. Su sõbrad ja ka võhivõõrad ei jõua sulle piisavalt tihti korrata, kui hiiglaslik sa oled. Järgmisel päeval räägib keegi kolmas, kui kahtlustäratavalt väike su kühmuke on. Siis avastab keegi, et kannad võib-olla hoopis kaksikuid. Kõige tipuks teeb mõni tegelane teatavaks, et sa ei näegi üleüldse rase välja.

Naised räägivad sulle vahvaid lugusid positiivsetest sünnituskogemustest

Kas see poleks imetore? Kui inimesed külastaksid sind, et esmalt kiita sinu ideaalses mõõdus rasedakõhtu ning seejärel jagada sinuga imelisi, positiivseid sünnilugusid. Seda ei juhtu. Ole valmis sadadeks traumeerivateks õuduslugudeks kohutavatest sünnitustest ja unustusse vajunud sünniplaanidest.

Inimesed hoiavad oma õpetussõnad iseendale

Oleks see vaid nii. Peagi mõistad, et igaüks on raseduse ja beebide alal ekspert, isegi kui ta pole eales rasedust kogenud ega lapsi isegi lähedalt näinud. Inimesed kommenteerivad kõike, mida sa sööd, kõiki su füüsilisi tegevusi ja muid sinu igapäevaseid ettevõtmisi. Juba enne beebi sündi on nad sulle õpetanud, kuidas last magama saada ja mõistlik oleks selle kõigega ära harjuda, sest see jätkub vähemalt seni, kuni sinu beebist saab koolieelik.

Sa ei pea üheksa kuu jooksul lillegi liigutama

Ideaalis eelistaksid sa veeta oma raseduse puhates, rasedus- ja beebiraamatuid sirvides ja aeg-ajalt rasedusjoogas käies. Tegelikkuses tassid sa üheksa kuud rasedana tõenäoliselt suurt tolmuimejat treppidest üles alla, lohistad töö juures raskeid kaste ja nihutad kodus elutoamööblit. Kui tegemist on esimese rasedusega, võib sulle mõni harukordne puhkepäev osaks saada, aga kui sul on vanemaid lapsi, võid sellegi unustada.

Sa tunned end emadusega seoses rahuliku ja enesekindlana

Kõige enam tahaksid sa kulgeda läbi raseduse kindla teadmisega, et sinust saab selle planeedi seni kõige parem ema. Tegelikkuses tunned sa ennast tõenäoliselt küllaltki haprana ning tihud kindlasti teinekord ka nutta, sest kardad, et sinust ei saa iialgi head ema. Mis saab, kui sa oma last piisavalt ei armasta? Mis saab, kui ta maha pillad? Või unustad sisseoste tehes poodi maha? Ära muretse, su aju on tegelikult väga nutikas, isegi kui sa seda ise ei usu. Raseduse ajal küpsetab sinu aju erinevaid hormoone, mis valmistavad sind ette last armastama ja kaitstma. Ära muretse, emake loodus hoolitseb selle eest, et sinust saab tõeliselt suurepärane karuema... aga mitte enne seda, kui sa oled üheksa kuud hirmunult endas kahelnud. Usalda lihtsalt oma instinkte ja ära lase endal „üle mõelda“.

Sa magad terve raseduse aja kaheksatunniseid ööunesid

Kui rase naine võiks ükskõik mida soovida (terve beebi ja kerge sünnitus välja arvatud), sooviksid nad tõenäoliselt seda. Pikka, katkematut ööund igal ööl ja seda üheksa kuud järjest. Ka seda ei juhtu. Esimesed kolm kuud veedad sa tõenäoliselt pissihäda käes vaeveldes, iiveldades või hoopis unetuna pingsat mõttetööd tehes. Teisel trimestril segab magamist tõenäoliselt suur kõht ja suutmatus mugavat asendit leida ning viimasel veedad suure osa ööst pissides, võrdsel määral elevil ja hirmununa väherdes ja krampide ning valutuigetega võideldes. Rõõm-rõõm.

Sulle jääb alles sinu aktiivne sotsiaalne elu

Sa oled tõenäoliselt üks neist vähestest, keda rasedus ei takista sõbrannadega poole ööni väljas olemisest. Oo, ei, oota, andestust – sina oled üks neist naistest, kes iga laupäevaõhtu kodus pidžaamas veedavad. Mõnel harval korral, kui jõuadki kodust välja, oled sina juba kella kaheksaks laua ääres uinumas, kui sõbrannad su ümber tekiilapitse kummutavad.

Sa saad tagajärgedeta kahe eest süüa

Tead seda vana head väljendit „kahe eest sööma“? Selgub, et see pole kuigi hea mõte – ega üleüldse tõsi. Kuigi sa vajad raseduse ajal pisut rohkem kaloreid (ja sedagi pigem raseduse hilisemas etapis), tekitab suhkru, nisutoodete ja muu jama söömine pigem ainult tervisehädasid nagu kõrvetised, väsimus (jah, veel rohkem kui praegu), tujukõikumised ja liigne kaalutõus.

Su laps saabub täpselt õigel ajal

Vaid umbes 3-5% beebidest sünnib õigel tähtajal. Sinu oma ei ole üks nendest, kui väga sa seda ka ei sooviks. Aga tuleta endale meelde, et nii sinu ja beebi jaoks on parim, kui beebi otsustab tulla siis, kui tema ise on selleks valmis.

(Allikas: Bellybelly.com.au)


Emmede Klubi

14. Oct 2014, 12:27

👍

eveliiy eveliiy 03. Sep 2014, 13:23

tegelikult oli neid lausa naljakas lugeda, aga eks ta nii olegi ju😀

03. Sep 2014, 10:43

No kõik nii täppi ! Isegi naljakas lugeda neid, et kui täppi läheb ...ise ei mõtlegi eriti sellele 😃

Irinaaa Irinaaa 03. Sep 2014, 10:21

haha)) nii ongi!