Ema kannab eluvõimetu loote raseduse lõpuni, et annetada tema organid

Emmede Klubi
Emmede Klubi 3. märts 2017 10:59

Keri ja Royce Young Oklahoma osariigist USA-st said 19. rasedusnädalal loote anatoomia ultraheliuuringul teada, et nende lapsel on anentsefaalia - raske väärareng, mis tähendab, et lootel ei ole aju välja arenenud.

"Tal on ideaalsed jalad ja ideaalsed käed. Tal on ideaalsed neerud, ideaalsed kopsud ja ideaalne maks. Kuid kahjuks ei ole tal ideaalset aju," kirjutas Keri Facebooki sissekandes. Sissekande eesmärk oli anda tuttavatele teada, et perre väga oodatud tita on surmavalt haige, kuid pere on otsustanud siiski rasedusega jätkata. Keri ja Royce nimetasid oma veel sündimata lapse Evaks, mis tähendab elu.

Tavaliselt surevad anentsefaaliaga lapsed paari tunni jooksul pärast sündimist, mistõttu otsustab enamus nii raske diagnoosi saanud loote vanemaid abordi kasuks. Keri aga otsustas Eva raseduse lõpuni kanda, et anda tema lühikesele elule mõte: kui Eva sünnib, saavad tema südamest, neerudest, maksast ja ilmselt ka pankreasest doonororganid, mis kingivad elu paljudele teistele lastele. Eva kopsud annetatakse teadlastele uuringute jaoks.

Otsus ei sündinud kergelt. Esimese hooga mõtles paar abordile. Ümber mõtlema pani neid üks tuttav arst, kes küsis: "Royce, kui vana sa oled? Mitu elu sa nende 31 aasta jooksul päästnud oled? Sinu tütar saab elada vaid 24 tundi, kuid võib päästa kuni 50 elu."

Kuna paari otsus on pälvinud palju avalikku tähelepanu, otsustasd nad oma teekonda ka edaspidi avalikkusega jagada. Nii Keri kui ka Royce muutsid oma Facebooki kontod võõrastele jälgitavaks. Keri on kirjutanud, et plaanib Eva ise sünnitada ja last hoida, kuni ta siit ilmast lahkub. Arstide sõnul võib Eva elada paar minutit kuni paar päeva, kuid mitte pikemalt, sest kõik korduvad ultraheliuuringud kinnitavad aju puudumist. Sünnitusele on kohale on palutud ka fotograaf. 

Keri teadaanne Facebookis:

Info ja fotod: Keri Young, Facebook

Kommenteerimiseks pead sisse logima Registreeru

Emmede Klubi lugejate sünnituslood

Sünnilugu: Kuidas Hugo siia ilma sai

Sünnilugu: Kuidas Hugo siia ilma sai

Sünnilugu: Kuidas Brait-Christian siia ilma sai

Sünnilugu: Kuidas Brait-Christian siia ilma sai

Sünnilugu: Kuidas Elise siia ilma sai

Sünnilugu: Kuidas Elise siia ilma sai

Sünnilugu: Kuidas Ramon siia ilma sai

Sünnilugu: Kuidas Ramon siia ilma sai

Sünnilugu: Kuidas Andres enneaegselt siia ilma sai

Sünnilugu: Kuidas Andres enneaegselt siia ilma ...

Sünnilugu: Kuidas Kristhella siia ilma sai

Sünnilugu: Kuidas Kristhella siia ilma sai

Sünnilugu: Kuidas Kristhan siia ilma sai

Sünnilugu: Kuidas Kristhan siia ilma sai

Raseduskalender

Sisesta oma viimase menstruatsiooni kuupäev, et välja selgitada, mitmes rasedusnädal sul hetkel käsil on.
Logi ennast sisse, et raseduskalender salvestada!
Registreeru