Isadele: Kolm asja, mida iga tulevane isa peaks oma raseda naise heaks tegema

Isadele: Kolm asja, mida iga tulevane isa peaks oma raseda naise heaks tegema

25. Aug 2014, 00:39 Emmede Klubi Emmede Klubi

Suurem „koorem“ on küll järgneva üheksa kuu jooksul (sõna otseses mõttes) sinu partneri kanda, kuid on palju asju, mida tulevane isa saab teha, et oma rasedale naisele abiks olla. Nii on teie mõlema jaoks parem ja lõbusam, sest ka seda teekonda alustasite teie kahekesi koos.  

Uuringud näitavad, et värsked emad kogevad rasedust tervikuna oluliselt positiivsemana, kui isad osalevad selles aktiivselt. Nii ei saa isa mitte ainult rasedusest osa võtta ja rõõmu tunda, vaid anda ka oma partnerile kindlustunde, et ta on tulevikus hea isa ning aktiivne lapsevanem. Siin on viis nõuannet, mille abil mees saab raseduse ajal naist toetada ning tekitada temas tunde, et teda hoitakse ning hinnatakse.

Kuula... ja räägi. Rasedus ja lapsesaamine võivad korraga olla raskesti seeditavad – eriti esmakordsetele vanematele. Veendu, et sinu partner teab, et ta saab sinuga rääkida kõigist muredest ja muutustest, mis teie elus praegu toimumas on – närvilisus eesootava protseduuri eel, mured emaduse pärast või frustratsioon paistes jalalabade tõttu. Sulle võib tunduda, et misiganes tema peas toimub on ebaloogiline või ülepaisutatud, aga hoia need mõtted endale. Ära ütle ainult „ära muretse“ või „rahune maha“. Kuula teda, paku informatsiooni otsimisel abi, käi temaga arsti juures kaasas või võta mõni pärastlõuna vabaks, et koos lõbusalt aega veeta. Kuna teie kaks olete meeskond, ära unusta ka oma hirme temaga jagada – sellest pole midagi, kui lapseootus sinu jaoks üdini muretu ei tundu. Jaga oma muresid ja teievaheline suhe muutub harmoonilisemaks ning teineteisemõistmine oluliselt lihtsamaks.

Ole oma naisele hea „koduperenaine“. Ta ei ole neil päevil ainult rampväsinud, ta on ka emotsionaalselt haavatav. Näe tema nimel vaeva – aita kodutöödes rohkem kui tavaliselt, eriti arvestades, et raseda naise kõht on põrandapesu ja voodi ülestegemise suurim vaenlane. Proovi mõelda välja teisigi viise, kuidas tema koormat kergendada: tee topeltkogus süüa ja pane pool sügavkülma, et sinu kaasa teinekord väsinuna õhtusöögi pärast muret tundma ei peaks. Kui teie majanduslik olukord seda lubab, oleks nüüd kõige õigem aeg koduabilise palkamiseks kuni selle ajani, kui vastsündinust on saanud paarikuune beebi. Ja, jumala eest, ära unusta: ta on naine. Räägi talle igal hommikul, kui ilus ta on, silita armastavalt tema kasvavat kõhtu kui ta sinust möödub või paku talle õla- või jalamassaaži – ta hindab seda igaljuhul.

Hoia ennast kursis. Muidugi tead sa, mismoodi te lapseootele jäite – aga tõenäoliselt oled sa ikkagi pisut segaduses kõigist neist muutustest, mis sinu partneri kõhu sees toimuvad. Võta eesmärgiks siseinfot hankida: käi naisega ämmaemanda- ja arstivisiitidel ja perekooli loengutes kaasas. Loe kindlasti ka Emmede Klubi rubriiki „Raseduskalender“ ja jälgi, millised muutused sellel teekonnal sinu naise kehas nädalast nädalasse toimuvad. Nii avaldad talle muljet, kui alati sammukese võrra ees oled ning oma värskete teadmiste abil naisega raseduse teemadel vestelda saad – teda üllatab kindlasti, kui ühel päeval teatad, et teie laps on nüüd avokaadosuurune! Mida rohkem informatsiooni sul on, seda rahulikum ning teadlikum oled sa, kui päevakorda tulevad teemad nagu rasedusaegne seks (ei, sa ei tee sellega lapsele liiga), sinu parneri tervis ning mida sina teha saad, kui Tähtis Päev viimaks saabub.

(Allikas: Whattoexpect.com)


Emmede Klubi

14. Oct 2014, 10:43

Me loeme algusest peale iga rasedusnädala algul erinevaid raseduskalendreid 😀

eveliiy eveliiy 17. Sep 2014, 22:19

minu mees toetas ja aitas mind igati reaseduse ajal, sest ootasime väga väga mõlemad oma esimest pojakest