VIDEO: Vesisünnitus

27. Jun 2014, 12:00 Emmede Klubi Emmede Klubi

Loomulikult on see, kas naine kasutab sünnitusel valuvaigisteid või mitte, iga naise enda otsustada, aga on olemas ka üks väga hea moodus sünnitusvalu looduslikult leevendada.

Vett on sünnitusel kasutatud aastasadu.Vesi lõdvestab sünnitavat naist ja võtab pingeid maha. Lisaks on imeline, kui sa saad lapse sündides ise oma kätega vastu võtta.

Vett on kasutatud sünnitusel läbi ajaloo. Aastasadu on kirjeldatud selliseid juhuseid, kus sünnitusest väsinud naine on vette puhkama läinud ja temalegi ootamatult on beebi vette sündinud.
Tänapäeval väärtustavad naised kõiksugu meditsiiniliste valuvaigistamise võimaluste kõrval üha enam seda, et laps võiks sündida loomulikul teel. Vesi leevendab sünnitusvalusid ja võimaldab beebile pehmema sünni.

Veel on lõõgastav ja lihaseid lõdvestav toime. See aitab pingetest vabaneda. Lisaks on sünnitusel väga oluline see, et vesi aitab kehas vallanduvate hormoonide (oksütotsiini ja endorfiinide) mõju tugevdada. Samas stressihormoonide, nagu adrenaliin, toime väheneb.
Naine tunneb ennast vees üldjuhul hästi; tema sünnitusprotsess on enamasti kiirem; ta ei väsi nii kiiresti ja ta saab end paremini liigutada.

Sünnitusjärgselt jälgitakse lapse seisundit. Vaadatakse, kuidas on tema lihastoonus ja millised on tema refleksid. Kui lapse seisund on hea, võib ta lausa minuti jooksul vee alla jääda. Tavaliselt lapsed avavad seal ka silmad. Välja tuleks ta tuua hästi vaikselt ja sujuvalt, tõsta kohe ema rinnale - tähtis on nahk-naha ja pilkkontakt.

Kui rasedus on kulgenud normaalselt ning ema ja laps tunnevad ennast ka sünnituse ajal hästi, võib laps sündida vette.
Peale lapse sündi võiks platsenta sündida umbes kolmekümne minuti kuni tunni jooksul ning kui kõik on hästi, võib ka platsenta sünnitada vees.

Ka sünnitustegevuse alguses on kasulik dusi alla või vanni minna. See lõõgastab ja lisaks on võimalik vahet teha - kas tegemist on ettevalmistavate valudega, või on sünnitegevus tõesti alanud. Esimesel juhul lähevad valud vees üle.

On inimesi, kellele vesi sünnitusel ei sobi, aga on ka neid, kes ei kujutaks sünnitust ilma veeta ette. Selleks, et teada saada, kas see sulle sobib, soovitan kindlasti järele proovida- mis saaks olla imelisem, kui mäletada oma sünnitust toreda ja erilise kogemusena.

Greetel Lee, emmedeklubi.ee

12. Oct 2015, 15:39 eveliiy

basseinis tavaliselt vist kuni 25 kraadi vesi.
kas vetteünnitusel vesi pole üle 30 kraadi?

eveliiy eveliiy 26. Sep 2014, 22:04

mina ei sünnitanud vette, sest mul on basseinis alati külm. Armastan väga sooja vett. Tore ikkagi, et on olemas vesisünnitus ja see teeb paljudel sünnitamise natukene kergemaks.