Beebi areng: 49.-50. elunädal

Beebi areng: 49.-50. elunädal

03. Apr 2013, 09:10 Emmede Klubi Emmede Klubi

Ja juba ta ongi 49.-50. Nädalane! Oled üllatunud, kui kiiresti nad kasvavad? Mida on uut sellel nädalal? Võib-olla on laps Sulle juba esimest korda "emme" öelnud?

Vaata, kuidas ma kasvan!

Kas beebi on juba oma esimesi sõnu öelnud? Kui ei, siis võid neid peagi oodata.

Tihti ütleb laps oma esimesed sõnad paar kuud enne esimest sünnipäeva. Ära ole üllatunud, kui beebi esimene sõna on midagi igapäevast, nagu"emme" või "tere".

Tavaliselt kasutavad lapsed sõnadele ka omi alternatiive, näiteks brrr auto asemel. Kuula tähelepanelikult, mida su laps ütleb - võib-olla tal juba ongi esimesed sõnad olemas?

Pea meeles - ära esimese asjana hakka lapse öeldud sõnu parandama! Vaid kiida teda pigem uue sõna eest. Mõne aja pärast ütleb ta sulle juba selle sõna õigesti. Selles vanuses ei peaks veel muretsema sõna õige häälduse pärast!

Beebi hooldus

Sa peaks minema poodi ja ostma köögivilju ja riideid ja maksma oma arveid. Kuidas seda teha väikese lapsega, et See ei oleks väsitav ja sa saaksid olla kannatlik? Siin on kõige tähtsam planeerimine, paindlikkus ja positiivne suhtumine.

Lihtsam on, kui Sa teed enne poodi minemist poenimekirja valmis. See aitab Sul keskenduda. Ja ka lapsega poes suhtlemine aitab tema tüdimust vähendada.

Kui Sa lähed poodi, vaadake loomi toiduainete pakenditel. Sa võid lasta ka lapsel asju ise riiulist võtta ( veendudes, et see on ohutu). Laste kaasamine ostuprotsessis aitab stressi vähendada. Kui aga laps ei ole endiselt poes kuidagi rahul, on võib-olla parem ta selleks ajaks kellegi teise hoolde jätta.

Sina ja Su perekond

Kunagi olite te partneriga ainult kahekesti. Nüüd on teid kolm või isegi rohkem, kui teile on sündinud rohkem lapsi. See võib kohati olla stressi tekitav, sest teil on uued kohustused ja teil on vähem aega üksteise jaoks.

Selle asemel, et üksteisega lähedasemaks muutuda, vahel võõrandutakse. See juhtub tihti, kui ühel vanemal on rohkem koduseid ja kasvatuslikke kohustusi ja ta tunneb ennast unarusse jäetuna.

Siinkohal on kõige tähtsam teisele osapoolele rääkida sellest, mida Sa tunned. Proovi liigset kriitikat ja solvanguid vältida, vaid pigem proovi partnerit panna aru saama, kuidas Sa ennast tunned.

Kui Sul on aga igapäevaselt liiga raske ja sa tunned, et vajad abi, konsulteeri perenõustajaga.

Lastel on oma viipekeel?

Kuigi laps ei pruugi veel osata ennast sõnades selgeks teha, on ta võimeline ennast selgeks tegema, näiteks raputab ta pead või osutab millelegi sõrmega. On väga palju asju, mida ta ka oma näoilmetega väljendab. Jälgi teda!

Kuidas Sa oma lapsega suhtled?

Emmede Klubi