Beebi avastab maailma: Kuidas valmistuda kogupereseikluseks?

Beebi avastab maailma: Kuidas valmistuda kogupereseikluseks?

17. Apr 2015, 18:27 Emmede Klubi Emmede Klubi

Kogu perega koos reisimine ja seiklemine on suurepärane viis lapse silmaringi avardada. Lisaks on see ka tore vaheldus kodusele argipäevarutiinile ja muidugi ka tore kogu pere ühistegevus. Kuid tundidepikkune reis võib laste jaoks kurnavaks muutuda ning tõenäosus, et laps terve aja rahulikult paigal istub, on küllalt väike.

Kui reis leiab aset siis, kui laps lõunaund magab, on see mure murtud. Kuid mida teha, kui pigem sõit võetakse ette ajal, mil lapsel und ei ole?

Snäkid

Esimene ja üks parimaid abinõusid on lapsele varuda näksimist, et akuutsemat nälga peletada ja last tegevuses hoida. Selleks sobivad hästi säilituskarbiga kaasa võetud värsked ja käepärased köögiviljakangid, tuubides müügilolevad puuviljapüreed, kuivatatud puuviljad jne.

Mänguasjad

Kui tegemist on autosõiduga, tasuks lapsele kaasa võtmiseks valida mänguasjad, mis on ühes tükis. Nii väldite olukorda, kus mõni vidin istme alla kukub ja üks lapsevanematest seda sõidu ajal otsima hakkama peab. Miks mitte kududa ise või osta lapsele näpunukud, millega last sõidu ajal lõbustada – pisut vanemate lastega saab pikema sõidu ajal terve uhke nukuteatrietenduse lavastada!

Raamatud

Lapsele võib kodust kaasa haarata mõne toreda pildiraamatu, kuid kindlasti paelub tema tähelepanu ka mõni väike värvi- või kleepsuraamat. Kleebiste kleepimine on kõigi laste suur lemmiktegevus ning lapsele autosõiduks uue ja huvitava kleepsuraamatu kinkimine võib tema tähelepanu pikaks ajaks võita.

Meisterdamiskomplektid

Lastele on olemas mitmeid käelisele tegevusele orienteeritud komplekte – näiteks magnetite ja magnetalustega, mustrite kujundamiseks mõeldud pärliplaate jpm. Siin on aga oluline veenduda, et komplekt on lapsele eakohane ja et pisemad osad väikestele põnnidele suhu ei rändaks.

Suulised mängud

Vanemad saavad enne reisi lastele ette valmistada toredaid sõnamänge, luuletusi ja muinasjutte, et autosõit juttu vestes ja mänge mängides kiiremini sujuks. Miks mitte õppida selgeks uusi lastelaule, mida autosõidu ajal koos lastega ettekandele tuua?

Moodsad tehnikaimed

Kui muu enam ei aita, on võimalik haarata nutitelefon või tahvelarvuti ning lapsele nutitehnika abil multifilme või lastelaule näidata – tunnikese jagu multikaid autosõidu ajal ei tee kellelegi liiga.

Ärge unusta peatusi!

 

Kui reisite autoga, on soovitatav vähemalt iga 40 minuti tagant teha kohustuslikke pause, et laps autosõidust ülemäära ei väsiks. Tehke peatus, sirutage värskes õhus jalgu, puhuge seebimulle ja nautige teeäärset loodust. Nii on laps sõidu jätkudes taas värske ja valmis ette valmistatud tegevuste juurde naasma.

Pisiperega reisides on väga oluline kõikvõimalikeks viperusteks aegsasti valmistuda, et probleemi tekkides oleks lahendus juba välja mõeldud. Nii saab kogu pere puhkust ja seiklusi nautida ilma pead vaevamata ja stressi all kannatamata. Kindlasti tasub lapsele kaasa võtta ka mugavad, hingavast materjalist riided ning parima imavusega ning võimalikult mugavad mähkmed – selleks sobivad hästi Huggies Pants ekstra elastsed püksmähkmed, mis mõeldud just neile lastele, kes on juba õppinud istuma, roomama ja kõndima ning on valmis suurteks seiklusteks!

20150417182737-42929.jpg 

 Kuidas valmistute lapsega reisimiseks teie? Mida võtate kaasa, et last autosõidu ajal tegevuses hoida? Milliseid snäkke armastab teie laps seikluste ajal nautida?

 
 

Emmede Klubi

17. Apr 2015, 22:17

Kui on teada, et läheme kuhugile sõitma, sätin koti valmis. Kaasa pakin mähkmed, tagavara riided(soojemad , puhtad-tagavara), niisked salvrätikud, paber taskurätikud. Vahest võtanka teised jalanõud kaasa, oleneb kuhu minek. näiteks maale minekul kummikud, autos muidu tänavakingad.

Snäkid tavaliselt ostame tee äärsest poest-tanklast kui vaja. Joogi võtame kodust kaasa, kuna ei tea, kui kaugel mõni pood võib olla, aga janu tavaliselt tahad ju kohe kustutada.

Autosse võtame kaasa veel tavaliselt lapse leppik raamatu või mänguasja. Üldjuhul enamuse ajast lapsed magavad. Neile meeldib auto sõiduajal magada. Kusjuures on neil parem uni kui kodus olles 😛 Kui on üleval ja väga jonnakas, panen tel. multikaid. Oleme mõelnud nüüd ka tahvelarvuti peale, mida hädaolukorras kasutada. Aga see kõige viimases hädas, muidu ei poolda .