Liiga kiire füüsiline areng

Emmede Klubi
Emmede Klubi 11. juuli 2014 01:12

Igal lapsel on oma arengutempo, aga kui 7-kuune laps kõndima hakkab, kas see pole liiga kiire areng? Vastab füsioterapeut  Vita Lakša.

Ema Ilze küsib: Miks on halb, kui beebi juba 7-kuusena kõndima hakkab? 

Mul on varajase arengu kohta üks küsimus. Mu poeg hakkas keerama 2-kuuselt, roomama 4-kuuselt, käputama 5-kuuselt ja 6-kuuselt tõusis püsti. 2 nädalat peale seda üritas ta juba kõndida. Umbes 7-kuuselt ta seda teebki, aga toe najal. 9-kuuselt juba iseseisvalt ja 10-kuuselt jalutas igal pool. Kui tal kiire tempoga kusagile jõuda vaja oli, eelistas ta siiski roomamist. Meie arst ütles, et see on halb, aga ta ei seletanud, miks. Ma sooviks teada - miks osad lapsed varem arenevad ja kuidas see nende keha mõjutab? Millele ma peaksin tähelepanu pöörama? Kas see on siis halb? 

Füsioterapeut: 

Sinu kirjeldatud olukord näitab, et lapsel võis olla suurenenud lihastoonus. Võib-olla on parem see üle kontrollida. Lihastoonust aitavad vähendada füioterapeudid, kes soovitavad teile selle jaoks erinevaid harjutusi ja tegevusi. Kui laps juba kõnnib, võiks vanemad ta viia ujuma või massaaži - sel juhul võiks lihastoonus taanduda.

Sellise kiire arengu tagajärjel võib juhtuda, et lapse vaimne areng ei jõua sellele järgi - tal võib olla probleeme keelelise arenguga või on tal raske tähti õppida. Mina soovitan kindlasti lapsega spetsialisti juurest läbi käia. Õpetage laps mängima - siiani on ta  põhitähelepanu pööranud arengule ja mänguks on ilmselt selle võrra vähem aega jäänud. On loomulik, et laps tahab praegu maailma avastada.

Emmede Klubi

Kommenteerimiseks pead sisse logima Registreeru
lauraqe 2. september 2016 22:48

Minu poeg hakkas samuti 7kuu vanuselt iseseisvaid samme tegema. Samas on ta vaimselt ka kogu aeg omavanustest ees olnud. Aastaselt oli 10 korralikku sõna suus (sh sõna põrsas). Aasta ja nelja kuu vanuselt 50 sõna, peale seda enam sõnu ei lugenud. 2selt pani vabalt 6-8 sõna lausesse (Palun anna sellest punasest autoga tassist vett juu) Praeguseks on ta 2.5aastane, räägib meid surnuks!

tydruk29 5. juuni 2015 12:04

Minu laps hakkas samuti käima 9-kuuselt. Aga ei ütleks, et oleks arengust kuidagi maha jäänud pigem isegi oli oma ea kohta aregust ees. Varakult hakkas rääkima ja sõnasid ütles väga puhtalt välja.

eveliiy 14. september 2014 22:53

Ka minu laps hakkas kõndima väga varakult 9-kuuselt. Arst mainis meile, et lihastoonus on natuke suurenenud ning soovitas ujumist. Seda me ka loomulikult tegime.
Arvan, et selles jutus on tõde sees, nimelt hakkasin mina kõndima 8 kuuselt ja kõne tuli hiljem kui teistel.
Minu laps hakkas ka kõnelema hiljem kui paljud teised tema vanused.
Olen sellist tähelepanekut kuulnud ka tuttavate suust, aga pole osanud seoste peale mõelda, aga kindlasti on ka erandeid

n2551 16. juuli 2014 00:18

Minu meelest ei ole sellist asja nagu LIIGA KIIRE ARENG, sest iga laps on unikaalne ja väga erinev ja loomulikult ka arengud on täiesti erinevad:)

MerleT 11. juuli 2014 11:38

Mul poja hakkas keerama 3.kuuselt (3kuu algul) , roomama 4.kuuselt , tõusis püsti 5.kuuselt ja hakkas vaikselt käima toenajal. Käputama hakkas peale seda kohe. Esimesed sammud tegi 8kuuselt. 9.kuuselt kõndis ise juba kindlal sammul :) 10.kuuselt jooksis juba ringi :) Nüüd vanust 1.5aastat. Pole kohta kuhu ta ei roniks !!:D

Saa rohkem enda lapse arengu kohta teada!

Liiga kiire füüsiline areng

Liiga kiire füüsiline areng

Puudutused on äärmiselt olulised!

Puudutused on äärmiselt olulised!

Intervjuu füsioterapeut Klaudija Hēlu-ga lapse arengu kohta

Intervjuu füsioterapeut Klaudija Hēlu-ga lapse arengu ...

Raseduskalender

Sisesta oma viimase menstruatsiooni kuupäev, et välja selgitada, mitmes rasedusnädal sul hetkel käsil on.
Logi ennast sisse, et raseduskalender salvestada!
Registreeru