Millal beebi roomama hakkab?

Millal beebi roomama hakkab?

07. Jun 2013, 15:45 Emmede Klubi Emmede Klubi

Iga laps on individuaalne ja kasvab ning areneb oma tempos. Beebi rõõmustab mmeid esimese teadliku naeratuse ja esimese keeramisega ja siis - roomamisega! Aga milline on selle teekond? Sellest räägib Emmede Klubile füsioterapeut Klaudija Hela.

Kõik toimub tasapisi

Roomamise areng algab juba pikali olles.

Selili olles õpib laps oma käsi kasutama, mänguasju haarama, külili keerama ja hiljem ka iseseisvalt seljalt kõhule keerama.

Mida vaheldusrikkamad on beebi liigutused, seda paremini ta areneb. Lapsed liiguvad erinevalt, kes alustab selili, kes ringiratast ja kes kohe kõhuli, seda siis edaspidi või tagurpidi. Hiljem õpib laps kätele tõusma ja neljakäpukil ennast kõigutama. Peale seda jagab ta mingi hetk ära, et ta saab selles asendis ka käputama hakata.

On lapsi, kes hakkavad kõigepealt roomama, aga ka lapsi, kes hakkavad kohe käputama. Ega vanematel polegi siin väga palju lastele õpetada - kõik käib, nagu looduse poolt ette nähtud.

Millal beebi roomama hakkab?

Sageli jälgivad emad näpuga reegleid ja loodavad, et laps hakkab "raamatu järgi" roomama. Kõige tähtsam on siiski see, et laps üleüldiselt areneb, olenemata kiirusest.

Samas, kui paluda üles märkida ligikaudne lapse arengu ajakava, oleks see umbes selline:

Keeramine - mitte enne 3. Kuud, aga mitte ka hiljem kui 7.5 kuud.

Roomamine, istumine, seismine - mitte varem kui 8 kuud, aga mitte ka hiljem kui 1.5 aastat.

Ja millal hakkab laps kõndima? - Mitte hiljem, kui 18-kuuselt.

Aga ei ole ühest ja kindlat vanust, millal beebi roomama või midagi muud tegema hakkab - kõik toimib lapse individuaalsete saavutuste ja tugevuse järgi.

Emmede Klubi

Kui laps tõuseb püsti, hakkab kõndima ja erinevaid akrobaatilisi tegevusi ette võtma, on ka vaja mähkmeid, mis keha liigutustega hästi kaasa painduks ja oma ülesannet täidaks Selle jaoks ongi loodud Huggies ® Step In mähkmed, mis on mõeldud spetsiaalselt pisikestele kõndijatele!

20130606142356-33446.jpg