Oota! Ära pese kohe peale sündi minu vastsündinut!

Oota! Ära pese kohe peale sündi minu vastsündinut!

30. Nov 2013, 00:00 Emmede Klubi Emmede Klubi

Kas sa oled kunagi televiisorist näinud beebi sündi ja naernud, kui ema kõhule pannakse ilus roosa ja puhas paarikuune beebi? Enamik inimesi teavad väga hästi, et beebid ei ole sündides päris nii puhtad ja roosad. Ma arvasin aastaid, et see on midagi, mille sees beebi emakas oli - lootevee jäägid või midagi muud, kirjutab Jennifer Azzariti. Tegelikult on sellel asjal ka nimi ja selleks on lootevõie. Definitsiooni järgi on see valge juustutaoline kaitsekiht, mis katab emakas lapse nahka. Aga mis see täpsemalt on ja miks see loodet katab?

Tulevasele beebile tekib lootevõie umbes kolmandal trimestril ja see pakub lapse nahale veekeskkoonas elamise ajal ajutist kaitset, vahendab raisingnaturalkids.com
Sünnituse ajal  toimib lootevõie libestina, et beebi paremini sünnitusteedest läbi tuleks. Peale sünnitust toimib see antioksüdandina, puhastab lapse nahka, reguleerib temperatuuri ja sellel on antibakteriaalsed omadused. 

 Kui lootevõie on peale sünnitust nii kasulik, tekib küsimus, miks seda nii kiirelt maha pesema suundutakse?

Kaasaegne teadus ja läänemeditsiin tunnistab, et lootevõie on kasulik. Uuring, mis selle kasulikkust tõestab, ilmus ajakirjas "American Hournal of Obctetrics and Gynecology" nime all "Lootevedeliku ja lootevõide antimikroobsed omadused on rinnapiima omaga sarnased"

See uuring leidis, et mitmed immuunsust tekitavad koostisosad olid esindatud nii lootevee kui lootevõide proovides.

Selle uuringu tulemused seavad kahtluse alla vastsündinutega tehtavad reeglipärased protseduurid. Selle põhjal soovitatakse beebit vähemalt esimese 24 tunni jooksul mitte vanni panna. Peale sünnitust ei tohiks lootevõiet maha pühkida.

 Kui sa saad lapse, on oluline see teema mitte ainult oma arstiga, vaid ka haigla personaliga, kellega sa sünnitusel kokku puutud, läbi arutada. Räägi oma soovidest ka partnerile, sest peale lapse sündimist võid sa selle ise ära unustada. 

Kui sa nii soovid, ütle kindlasti haiglapersonalile, et ärge lootevõiet hetkel puhastage, ma soovin seda hiljem teha!

Kuidas teie meelest selle teemaga Eestis on? Kas laps pesti korralikult puhtaks, või lasti lootevõidel aja jooksul ise kaduda? 

20140114140739-42723.jpg

09. Dec 2013, 15:34

Minu rinnale pandi ikka laps otse kõhust 😉 kuid siis suunduti teda mõõtma, kaaluma ja pesema ... aga ma ei näe ka selles midagi halba, egas nad ei nühi teda täitsa "puhtaks" ja seda võiet sain ka ise hiljem maha pesta 😀.