Uskumatu - Facebook blokeeris kasutaja, kes jagas imetamise kohta informatsiooni

Emmede Klubi
Emmede Klubi 9. oktoober 2017 16:50

Foto on illustratiivne.


Kerryn Gill-Rich on Austraalia rinnaga toitmise edendamise rühmituse Breastfeeders In Australia administraator Facebookis. Kinnises grupis jagatakse imetamise kohta infot ja antakse nõu, kuidas imetamisel ette tulevaid probleeme lahendada. Kuni Facebook leidis, et rindadega seotud nõuanded on kohatud, ja Gill-Richi Facebooki konto blokeeriti...

Probleem sai alguse, kui üks ema postitas gruppi küsimuse, miks tema nibud imetamise ajal valutavad.  Vastuseks postitas Gill-Rich viite artiklile, kus üks Austraalia imetamisnõustaja selgitab verevarustuse häire tõttu nibude imetamise ajal valgeks tõmbumise ja vaospasmi olemust ja ravivõimalusi. Meditsiinilistest faktidest ja nõuannetest koosneva informatiivse artikli juures on ka kaks väikest pilti vaospasmist rinnanibul. 

Facebook eemaldas Gill-Richi sissekande, sest see viitab alastust sisaldavale artiklile. Gill-Rich proovis mitu korda viidet artiklile kinnisesse gruppi postitada, kuid tema postitus kustutati iga kord. "Karistuseks" keelasid Facebooki administraatorid Gill-Richile ligipääsu Facebooki - nädalane kasutamiskeeld iga postitamiskorra eest. Naine võttis Facebooki administraatoritega ühendust ja selgitas viisakalt, et tegemist on vaid võimalikku imetamisel ette tulevat terviseprobleemi tutvustava artikliga kinnises imetamisgrupis, eesmärk on imetamist toetada ja imetavaid emasid aidata, kuid tema selgitusi ei kuulatud. Kusjuures Facebook on ise varasemalt öelnud, et on imetamist toetav keskkond.

Teadusuudiste portaali IFL Science hinnangul näitab juhtunu, et me elame veidral ajastul, mil internetti on lubatud postitada igasugust teiste inimeste suunalist vihakõne - peaasi, et nibud samal ajal kaetud oleksid.

Kerryn Gill-Rich kirjutas aga juhtuni kohta Facebookile avaliku kirja:

"Armas Facebook

Ma olen pahane. Sina ja mina olime avastanud suurepärase asja. Sina ja mina olime aidanud 30 000 imetaval emal leida viise, kuidas oma last edukalt toita. Me aitasime neil elada üle unepuuduse, kaka-intsidendid ja mööda selga alla valguva beebiokse. Me jagasime oma kogemuslugusid ja nutsime koos inimestega, kes seisid lapsevanemaks olemise lävepakul, kuid kõik ei läinud nii nagu plaanitud.

Ma olen laktivist (laktatsiooni-aktivist - toim.). Minu kirg on aidata naisi, kes tahavad imetada. Ma ei seo end puude külge ega marsi tänavatel, kuid ma aitan kõiki tuttavaid ja võõraid, kes abi paluvad... KUNI SELLE NÄDALANI.

Ma postitasin viite sellele artiklile vastuseks ühele emale, kes tundis imetamise ajal nibudes valu. Ta palus abi IMETAMISE TUGIGRUPIST. Ta oli alla andmas, sest ta ei leidnud kuskilt mujalt abi. Ta ei teadnud, mis tema valu põhjustab, ja ta ei teadnud, kuidas olukorda parandada.

Minu jagatud nõuandeartikkel sellele naisele ei olnud survestav, vaid sisaldas faktilist korrektset infot, mis juhatas naise asjakohase abini nii veebis kui ka päriselus. Facebooki solvanud artikli autor on kvalifitseeritud imetamisnõustaja, artikkel sisaldab maditsiinilist informatsiooni vaospasmide kohta. Artikkel sisaldab ka kahte fotot häiritud verevarustusega nibudest, et naised oskaksid probleemi ära tunda.

Sain teavituse, et selline sisu pole Facebookis sobilik, ja selle info jagamise eest blokeeriti mu kasutaja ligipääs Facebooki nädalaks ajaks. See juhtus kaks korda järjest, kuna olin seda artiklit mitmel korral soovitanud. Kahtlustan seetõttu, et blokeeringuid on veel tulemas. Samal ajal leiab facebookist vaid kiire otsingu abil viiteid videotele, mis näitavad Kama Sutra asendeid, rinnahoidjata päevitavaid beibesid, kelle nibud on pildil vaid kehvasti ära hägustatud, vibraatoreid ja palju muud sarnast seksuaalset sisu. Kõik need näited on täna ikka veel Facebookis üleval. Ma saan nende gruppidega liituda ja neid tooteid osta ja neid teenuseid kasutada. Ma saan liituda isegi grupiga, mis kasutab Facebook live funktsiooni avalikkuse ees seksimiseks, või kui nad peaksid seetõttu pahandustesse sattuma, on kokku lepitud plaan B - seks WhatsAppi vahendusel... Seda kõike Facebooki õnnistusega. Kuid mina ei tohi jagada linki artiklile, mis aitab emal oma last toita.

Imetamine ei ole mingil viisil seksuaalne tegevus. Imetamine on lihtsalt lapse toitmine kõige loomulikumal viisil, kuid imetamise alane informatioon on kohatu? Mis rinnaga toitmise juures siis nii kohatut ja solvavat on? Ilmselt mitte toitmine, sest toidutaldrikutest jagatakse Facebookis iga päev lugematul arvul pilte. Ka rinnad mitte, sest rindadest ilmub Facebookis iga päev veel rohkem pilte kui toidust. Seega ma olen segaduses. Milles probleem on? Beebis? Ei, ka beebidest jagatakse Facebookis hulgaliselt pilte!

SEEGA... MILLES TEIE JAOKS PROBLEEM ON?


Segaduses ja täielikult pettunud
Kerryn Gill-Rich”

(Allikad: IFL Science, Breastfeeders In Australia)


Mida Sina arvad - kas meditsiiniline teave, mis sisaldab informatiivseid pilte kehaosadest, on Facebookis teretulnud?

Kommenteerimiseks pead sisse logima Registreeru

ZOOMBOOK

ZOOMBOOK fotoraamatud
VIDEO! Zoombook: Näpunäiteid lapse esimeseks sünnipäevapeoks

VIDEO! Zoombook: Näpunäiteid lapse esimeseks sünnipäevapeoks

VIDEO! Beebiminutid: Zoombook fotoraamatud

VIDEO! Beebiminutid: Zoombook fotoraamatud

Südamlik innovatsioon - postkaardid saajale otse sinu nutitelefonist

Südamlik innovatsioon - postkaardid saajale otse ...

VIDEO! Beebipäevik: Kätlini fotonipid ja piltide talletamine fotoraamatusse

VIDEO! Beebipäevik: Kätlini fotonipid ja piltide ...

Fotoraamatute tootja ZOOMBOOK siseneb Eesti turule 1000 raamatu kinkimisega

Fotoraamatute tootja ZOOMBOOK siseneb Eesti turule ...

Emmede Klubi lugejate sünnituslood

Sünnilugu: Kuidas Kadriliis siia ilma sai

Sünnilugu: Kuidas Kadriliis siia ilma sai

Sünnilugu: Kuidas Karl siia ilma sai

Sünnilugu: Kuidas Karl siia ilma sai

Sünnilugu: Kuidas Saara siia ilma sai

Sünnilugu: Kuidas Saara siia ilma sai

Sünnilugu: Kuidas Heilika siia ilma sai

Sünnilugu: Kuidas Heilika siia ilma sai

Sünnilugu: Kuidas Hugo siia ilma sai

Sünnilugu: Kuidas Hugo siia ilma sai

Sünnilugu: Kuidas Brait-Christian siia ilma sai

Sünnilugu: Kuidas Brait-Christian siia ilma sai

Sünnilugu: Kuidas Elise siia ilma sai

Sünnilugu: Kuidas Elise siia ilma sai

Värskeimad blogipostitused

Kristi blogi: Kas sünnituse kulgu saab ette määrata?

Kristi blogi: Kas sünnituse kulgu saab ette määrata?

Marise blogi: Milleks lapsi pildistada?

Marise blogi: Milleks lapsi pildistada?

Gerri blogi: Jahutavad suvejoogid - rabarberilimonaad ja kodukali!

Gerri blogi: Jahutavad suvejoogid - rabarberilimonaad ...

Marise blogi: Kuidas väikene mõisakool sütitas mu pojas õppimishimu

Marise blogi: Kuidas väikene mõisakool sütitas ...

Kristi blogi: Kavatsen oma tütart enda pojast järgi jäänud rõivastesse riietada, ja siis?

Kristi blogi: Kavatsen oma tütart enda ...

Huggies® mähkmed - sinu lapse igaks arenguetapiks

Huggies® Elite Soft vastsündinumähkmed - parim kaitse Sinu beebi õrnale nahale

Huggies® Elite Soft vastsündinumähkmed - parim ...

Uued ja veelgi paremad Huggies® Pants püksmähkmed!

Uued ja veelgi paremad Huggies® Pants ...

Raseduskalender

Sisesta oma viimase menstruatsiooni kuupäev, et välja selgitada, mitmes rasedusnädal sul hetkel käsil on.
Logi ennast sisse, et raseduskalender salvestada!
Registreeru