Imetamisnõustaja nõuanded uuele emale

Imetamisnõustaja nõuanded uuele emale

20. Apr 2014, 15:59 Emmede Klubi Emmede Klubi

Koostasime hiljuti küsitluse, et uurida välja millistel teemadel artikleid emad lugeda tahaksid ja millised küsimused muret valmistavad. Selgus, et päris paljud tahaksid rohkem teada just imetamise kohta - küsiti näiteks imetamisega seotud müütide, takistuste ja piima varase otsalõppemise kohta.

Palusime küsimustele vastamisel abi üle 20 aasta sünnitusabis töötanud ämmaemanda ja imetamisnõustaja Moonika Tammeli käest.

Nõuannetest valmis kolm imetamiseteemalist artiklit:

"Rinna või nibu ebatavaline ehitus imetamist ei sega", kus ämmaemand selgitab, et igasugused anatoomilised ja füsioloogilised probleemid on enam-vähem alati lahendatavad ja imetamisest loobuma või imetamist varakult katki jätma naised füüsiliste komistuskivide pärast kindlasti ei peaks.

"Kuidas ma tean, et rinnapiimalaps saab kõhu täis?", kus ämmaemand kirjeldab kolme põhjust, miks emale võib jääda mulje, et rinnalaps ei saa kõhtu täis ja rahustab noori emasid: rinnapiimalapsed üldjuhul nälga ei jää ja rinnaga ületoita last ei saa. 

"Kõik funktsioneerib, aga piima ei ole? Tihti takistab edukat imetamist stress või liigne muretsemine", kus ämmaemand selgitab, et levinuim põhjus miks naised arvavad, et neil piima ei ole või et piim on otsa lõppenud, on tegelikult vaimne ja tuleneb tihti liigsest stressist või muretsemisest olmeprobleemide üle. 

Kõige enam soovib aga ämmaemand emmedele südamele panna, et nad küsiksid igasuguse mure korral nõu spetsiaalselt imetamisnõustajalt, mitte oma emalt või sõbrannadelt. Abi on peaaegu alati olemas ja viib eduka imetamiseni. 

 

Iga inimene ja ka iga ema-beebi paar on erinev, pea iga ema on võimeline oma beebit imetama ja iga beebi vajab rinnapiima, talle looduse poolt määratud kõige õigemat toitu!

 20140418231131-33041.jpg

Kas nendest artiklitest oli abi?