FOTO: Sünnituspoosid avanemise ja väljutuse perioodil koos füsioterapeut Claudia Helu-ga!

Emmede Klubi
Emmede Klubi 21. november 2014 00:00
Sünnituse esimesel perioodil e avanemisperioodil, kui emakakael avaneb emaka kokkutõmmete abil, võib olla ebameeldiv ja valulik. Sel perioodil võib proovida erinevaid asendeid, et end mugavalt tunda. Selle aja jooksul võiks naine kellegagi koos olla. Mehe kohalolek aitab lõõgastuda ja kokkutõmmete ajal ennast mugavalt tunda. Paitus armsama poolt stimuleerib nende hormoonide vabanemist, mis kiirendavad avanemisprotsessi ja aitavad emakakaelal ja lahklihal lõõgastuda. Asendeid tuleks proovida, et teada saada, mis on just Sinu jaoks mugav. Aga kõigepealt vaata neid asendeid meie fotoblogist!
Kui laps asetseb kõhus nägu vastu ema kõhtu, mitte vastupidi, võib valu tugevalt seljas olla – selles olukorras oleks mugav neljakäpukil olla.
See asend võimaldab lapsel vaagnasse libieda ja aitab natuke valul tagasi tõmmata.
Harkis jalgadel seismine ja ette toetamine on väga mugav. Sel ajal tunneb ka loode ennast hästi, sünnituse kokkutõmbed on vähem valusad, kuid tõhusamad. See muudab ka vaagna asetust nii, et lapsel on lihtsam vaagnas edasi liikuda. Seda poosi võib kasutada terve sünnituse jooksul.
Kükitamise ja ette kummardamise asend aitab samuti emakakaelal avaneda ja lapsel edasi liikuda, aga ürita ennast sättida nii, et sul oleks kõige mugavam. Selles saab sind aidata sinu partner või ämmaemand.
Palli najal kükitamise ajal saate mugavalt puhata - see aitab lõõgastuda ja annab leevendust. Täielik lõõgastus on võimalik ainult turvalises keskkonnas. Võõras keskkond võib tekitada ärevust ja eriti seetõttu on oluline, et naisele lähedane tugiisik viibiks sünnitusel kaasas.
Selles asendis on vaagen laialt avatud ja lapse pea on suunatud allapoole.
Sünnitusel väljutusperioodi ajal külili lamamine aeglustab kiiret sünnitust, annab võimaluse puhata ja aitab lapsel edasi liikuda.
Kükitamine avab väga hästi sünnitusteid, et laps saaks välja tulla, aga palju kindlam tunne on, kui Sa oled mõlemalt poolt toetatud.
Selles püstises asendis, kui partner toetab sind käte alt, aitab gravitatsioon sünnitusele kaasa ja kiirendab seda protsessi.

Vanemad uurivad raseduse viimastel kuudel palju, mis sünnituse ajal toimub. Kuidas see toimub? Kui valus see on? Paljud vanemad külastavad ka perekoole ja sünnituseks ettevalmistavaid loenguid.

On olemas erinevaid DVDsid, raamatuid ja ka internet on täis erinevat informatsiooni, kuidas sünnituseks ette valmistuda. Aga selle juures kõige tähtsam on alati praktika ja oma kehast aru saamine.

Keha ja ka emakas selle osana, allub meie mõistusele. Seetõttu on väga tähtis, et sa oleksid oma kehaga harmoonias ja su mõistus laseks kehal ennast mugavalt ja hästi tunda. Aga muidugi, ettevalmistamine ei jookse kunagi mööda külgi alla ja tuleb kasuks.

Kui sa oled hingamise tehnika selgeks saanud, on selle abil kokkutõmmete ajal rohkem energiat ja emakas avaneb paremini. Kui mõlemad vanemad osalevad sünnitusel ja hingavad koos ja on teadlikud kogu protessist, on tulemus suurepärane – mehe ja naise mõlema energia hoiab last tasakaalus ja nad mõlemad on osa saanud lapse ilmale tulekust ja jätavad lapse elule samasuguse jälje, nagu osad usuvad horoskoobi mõjudesse.

Sünnituse ajal hingamisele keskendumine aitab väga edukalt tähelepanu valust eemale viia – lapsel on rohkem hapnikku, ema organism saab ka paremini hapnikku ja korralikult hingates on ka naisel endal võimalik paremini lõõgastuda.

Sa võiksid kindlasti raseduse jooksul sünnituseks ettevalmistavates loengutes käia, et sel moel teadlik olla, kuidas kokkutõmmete ajal hingata, ütleb füsioterapeut. Hingamise puhul õpetatakse erinevaid tehnikaid – igapäevaelus hingavad inimesed rohkem pinnapealselt, aga sünnitusel on vaja sügavat hingamist, koos kõva häälega täishäälikute välja hingamisega. See aitab lapsel paremini läbi sünnituskanali tulla ja ka kokkutõmbed on sellisel juhul efektiisemad.

Emmede Klubi

 

Kommenteerimiseks pead sisse logima Registreeru
EiOskaArvata 16. juuni 2016 09:56

Ma pidin küll vett juurde andma. Aga laps ei saanud ka rinnapiima mitte grammigi vaid pulbrist valmistatud piimasegu.

Irinaaa 21. november 2014 13:06

kasulik info!

MerleT 21. november 2014 08:00

Väga hea informatsioon :)

Emmede klubi toimetus:
BRITT ERNEWEIN, reklaami- ja turundusjuht.
Reklaamimine ja sisuturundus Emmede Klubis, auhinnamängud, blogid: britt.ernewein@emmedeklubi.ee

MADIKEN KÜTT, sisutoimetaja.
Artiklitega seotud küsimused, viited põnevale infole, kogemuslood: madiken.kytt@emmedeklubi.ee

STINA ANDOK, videotoimetaja: stina.andok@emmedeklubi.ee

MARET VOITES, ämmaemand.
Esita küsimus raseduse, sünnituse või sünnitusjärgse perioodi kohta SIIN

Mis on Emmede Klubi ja mida siit leida võid? Loe SIIN
© Kõik õigused reserveeritud Emmedeklubi.ee 2018 Privaatsuspoliitika